Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Karta graficzna
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
°XX DiabloS_CRB
Pirat drogowy


Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 724


PostWysłany: 30 września 2010, 21:57    Temat postu: Karta graficzna Odpowiedz z cytatem  

Yoyo

Mam takie pytanko do ludzi bardziej ogarnietych w klimatach kart graficznych. Jaką kartę warto teraz kupić i czy warto w ogóle teraz czy np poczekać miesiąc. Pytam się ponieważ zamierzam kupić jakieś cudeńko w miare przystępnej cenie (myślę że do 300zł góra), a nie chcę się przejechać jak na ostatnim moim GF8600GT co to miał być taki super fajny a wyszło na to że ciężko mu idzie czasem przetwarzanie obrazu. Oczywiście mam zamiar na tej karcie grać w gry różne najlepiej żeby mi najnowsze chodziły, ale nie muszą zaraz na jakiś ultra high detalach. no i żeby była lepsza od tej co mam w lapku, czyli GF GT 120M. To chyba wszystko ;d

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 30 września 2010, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

rozumiem, ze podales cene za nowa karte.
w tym regionie ceny chyba nie ma innego wyjscia niz ati radeon hd 5670.
z tmpl maja ja jurek i ja (może ktos jeszcze?) i do tej pory nie było zadnych problemow.
duze plus tej karty jest eficencja energetyczna. karta także umie obslugiwac direct x 11.

trochę silniejsza, ale także zuzywajaca sporo wiecej pradu bylaby nvidia gts 250. ta karta nie umie ubslugiwac direct x 11 i jest poza tym trochę powyzej 300 zlotych.

z czekaniem, to jest zawsze to samo, kiedy nie kupisz i tak niedlugo będzie lepsza Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] oddowicz
Team Poland


Dołączył: 25 Lut 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 979

Skąd: CA

PostWysłany: 30 września 2010, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Tylko że Ty srakubie grasz tylko w TM i Tiger Woods'a, myślę że za 300zł to szau nie będzie. GTS 250 np z Gainwarda kosztuje ok 350zl (R1p taką ma i sobie ją chwali) Tylko czy nie lepiej byłoby Ci dołożyć do gts450 ok 450zł. Ma dx11 i tez nie dużo ciagnie. Chyba że wolisz Radeony to za miesiąc jest premiera serii HD 6xxx może byś coś wybrał dla siebie Smile

napisz jakiego masz procka.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
°XX DiabloS_CRB
Pirat drogowy


Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 724


PostWysłany: 30 września 2010, 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

300zł rzuciłem od tak można podkręcić cenę na upartego do tych 400-500 zł ale czy warto wybulić tyle czy poczekać miesiąc aż cena lekko spadnie
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 30 września 2010, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

chlopak pytal o karte do 300 pln, wiec mu odpowiedzialem.
o gtsach typu 450 i nowych ati 6xxx, z których wyjda pierw 6750 i 6770 nie ma mowy nawet blisko regionu 300 pln.
może jakas 6570 lub 6670 by było coś fajnego, ale kiedy ona wyjdzie i ile będzie kosztowala nikt nic nie wie.

ale i tak dzięki za fajna bajke science fiction sroddo Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jurek
Gangsta Mapper


Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 558


PostWysłany: 30 września 2010, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Tak jak Jakub pisał, ja jakiś czas temu też tutaj pytałem o kartę do mojego kompa. Dodam, ..ze nie jest on już "najszybszych lotów", bo dwurdzeniowy Athlon 4800. Wtedy mi doradzano, żeby nie szaleć z kupowaniem drogiej i szybkiej karty do dość wolnego już procesora. Zalecano mi kartę HD4670. Ja jednak postawiłem na nowszy produkt - czyli HD5670. Nie pamiętam już kto, ale polecił mi produkt HIS-a, z cichym chłodzeniem i taką właśnie kartę wybrałem:
http://www.komputronik.pl/index.php/product/92997/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/Radeon_5670_HIS_512MB_DVI_HDMI_PCI_E_IceQ.html
Wtedy kosztowała 400 zł.
Nie jest to "demon szybkości", ale spokojnie mogę tą kartę polecić. Wentylator jest cichy i jak dotychczas nie miałem z nią żadnych problemów. Gram w średniej rozdzielczości na full detalach i na trasach RPG jedynie na tych najbardziej skomplikowanych potrafi przycinać, ale wiem, że to też wina procka. Ogólnie, jestem z niej bardzo zadowolony.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 01 października 2010, 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ja tak dla informacji mogę jeszcze dodac, ze moja ati hd 5670 od firmy sapphire z 512mb ddr5 (sa tez modele z 1024mb) na 3d mark 06 w darmowej wersji (standardowe ustawienie przez 3d mark) razem z prockiem amd athlon II 250 miala wynik lekko powyzej 10.000, a na windows 7 indexie ma 7,0 punktów, co dla mnie absolutnie wystarcza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Santacruz
V.I.P.


Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 290
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 01 października 2010, 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cześć, ja gdy stałem przed podobnym wyborem natrafiłem na stronę www.pclab.pl gdzie znalazłem testy prawie każdej karty jaką wpisałem (po prostu w wyszukiwarce na ich stronie). Są one bardzo szczegółowe i przede wszystkim, bo raczej o to się rozchodzi, karty są testowane w najnowszych grach a wyniki porównywane z konkurentami. Dla ciekawostki dam od razu link do Waszego HD 5670:
http://pclab.pl/art40417.html
Dodam też, że ja po wielu dniach przeglądania tych testów szarpnąłem się na GTX260 od MSI (twin frozr), wtedy (3 miesiace temu) zauważalna była dziwna dziura w przedziale cenowym. Była masa kart do ~450zł a potem nic aż do ok 700zł. Najpopularniejszymi (do 450zl) były własnie te z DX11. Ciekaw jestem jak uciągną z nim gry Wink (core i7+hd5850+6GB RAM na grach z dx11). Nie wiem czy jest on już na tyle powszechny, że warto się pchać z taką kartą, czy poczekać jeszcze rok/dwa nim stanie się standardem a ceny kart się uspokoją. Do tego czasu możnaby kupić coś mocniejszego ale z DX10 Wink. Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić.
Pozdro!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] oddowicz
Team Poland


Dołączył: 25 Lut 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 979

Skąd: CA

PostWysłany: 01 października 2010, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jakub napisał:
chlopak pytal o karte do 300 pln, wiec mu odpowiedzialem.
o gtsach typu 450 i nowych ati 6xxx, z których wyjda pierw 6750 i 6770 nie ma mowy nawet blisko regionu 300 pln.
może jakas 6570 lub 6670 by było coś fajnego, ale kiedy ona wyjdzie i ile będzie kosztowala nikt nic nie wie.

ale i tak dzięki za fajna bajke science fiction sroddo Smile


Cytat:
300zł rzuciłem od tak można podkręcić cenę na upartego do tych 400-500 zł ale czy warto wybulić tyle czy poczekać miesiąc aż cena lekko spadnie


Każdy wie że twoj komputer nie jest od grania, tylko od jedzenia minimalnej ilości prądu. Po drugie, nie wiem czemu ją polecasz skoro jej nawet nie używałeś do bardziej wymagających gier. Po 3 HD6xxx startuje z premiera w październiku, a dostępność będzie w listopadzie. A to sprawi że modele 5xxx stanieją, ew za tą sama cene co teraz kupiłby jakiegoś 6670. Po 3 to ze 5670 ma dx11 to żaden argument, bo jest tyle samo wart co w mojej 8600gt dx 10 czyli g*wno. Już bym wolał dołożyć do HD 5770 od Hisa 1gb (za 519zł w komputroniku, na allegro pewnie znajdziesz za 470zł) gdzie wydajnościowo jest porównywalny z gts250 czasami gtx260, przy czym nie dużo bierze prądu. Uważam że do grafy lepiej dołożyć i pograć 2/3 lata niż wydać 300zł, pograć full przez pól roku i d*pa Smile chyba że Cie nie stać to wiadomo. Ja bym się wstrzymał i dozbierał Smile

Napisz jaki masz procek i monitor, bo np do full hd na karcie przydałaby się kosc 1gb pamięci, ale tego Ci ekspert Srakub nie powiedział bo on ma eko-monitor 19 cali (1440x900)

Wzruszyła mnie twoja historia Srakubie SmileSmile

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 01 października 2010, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

oddo napisał:
Jakub napisał:
chlopak pytal o karte do 300 pln, wiec mu odpowiedzialem.
o gtsach typu 450 i nowych ati 6xxx, z których wyjda pierw 6750 i 6770 nie ma mowy nawet blisko regionu 300 pln.
może jakas 6570 lub 6670 by było coś fajnego, ale kiedy ona wyjdzie i ile będzie kosztowala nikt nic nie wie.

ale i tak dzięki za fajna bajke science fiction sroddo Smile


Cytat:
300zł rzuciłem od tak można podkręcić cenę na upartego do tych 400-500 zł ale czy warto wybulić tyle czy poczekać miesiąc aż cena lekko spadnie


Każdy wie że twoj komputer nie jest od grania, tylko od jedzenia minimalnej ilości prądu. Po drugie, nie wiem czemu ją polecasz skoro jej nawet nie używałeś do bardziej wymagających gier. Po 3 HD6xxx startuje z premiera w październiku, a dostępność będzie w listopadzie. A to sprawi że modele 5xxx stanieją, ew za tą sama cene co teraz kupiłby jakiegoś 6670. Po 3 to ze 5670 ma dx11 to żaden argument, bo jest tyle samo wart co w mojej 8600gt dx 10 czyli g*wno. Już bym wolał dołożyć do HD 5770 od Hisa 1gb (za 519zł w komputroniku, na allegro pewnie znajdziesz za 470zł) gdzie wydajnościowo jest porównywalny z gts250 czasami gtx260, przy czym nie dużo bierze prądu. Uważam że do grafy lepiej dołożyć i pograć 2/3 lata niż wydać 300zł, pograć full przez pól roku i d*pa Smile chyba że Cie nie stać to wiadomo. Ja bym się wstrzymał i dozbierał Smile

Napisz jaki masz procek i monitor, bo np do full hd na karcie przydałaby się kosc 1gb pamięci, ale tego Ci ekspert Srakub nie powiedział bo on ma eko-monitor 19 cali (1440x900)

Wzruszyła mnie twoja historia Srakubie SmileSmile


kolo mojego "eko-monitor"u mam także drugi "monitor", który ma 40 cali, 1920x1080 i jest nieraz także zwany "lcd-tv".
zawsze, jak u mnie sa kumple kramy wlasnie na nim.
co do gier, PES 08 najwyzsze ustawienia i street fighter IV na srednich (wysokich jeszcze nie prubowalem)chodza na 5670 na full hd absolutnie plynnie (i to mimo 512mb).

dzięki wiec za 2. czesc opowiesci story science fiction.

@santa
w tescie na twoim linku redaktorzy na koncu porownuja 5670 do gt 9600 i gt 9800 o podobnej cenie. mowia, ze 5670 mieszczy się miedzy nimi.
takie porownanie moim zdaniem jest tylko coś warte, jak ktos interesuje się sama liczba fpsow.
w tym porównaniu zapominaja jednak o tym, ze karty 9600 i 9800 maja starsza technike, sa produkowane w procesie 65 nanometrowym, kiedy w 5670 jest już uzywana technika 40 nanometrowa.
także jedynie w podsumowaniu znalazlem info o tym, ze 5670 przez hdmi jest w stanie obslugiwac się hd audio 7.1, wiecej o multimedialnosci (np o technikach polepszajacych wydajnosc filmow hd) niestety nic nie pisze.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
°XX DiabloS_CRB
Pirat drogowy


Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 724


PostWysłany: 01 października 2010, 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

oddo napisał:
Uważam że do grafy lepiej dołożyć i pograć 2/3 lata niż wydać 300zł, pograć full przez pól roku i d*pa Smile chyba że Cie nie stać to wiadomo. Ja bym się wstrzymał i dozbierał Smile

Napisz jaki masz procek i monitor, bo np do full hd na karcie przydałaby się kosc 1gb pamięci, ale tego Ci ekspert Srakub nie powiedział bo on ma eko-monitor 19 cali (1440x900)

Wzruszyła mnie twoja historia Srakubie SmileSmile


Monitor będę zmieniał bo teraz mam małego Hyundai 17 cali. Co do grafy to tak naprawdę nie będę śledził wydania najnowszych najzajebistrzych gier, bo mi się nie chce w nie grać. Dlatego opcja wydać 300zł i pograć full aż mi się aktualna gra znudzi, albo znajdzie się inna z podobnymi wymaganiami powoduje, że z pół roku robią się 3-4 lata.

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] oddowicz
Team Poland


Dołączył: 25 Lut 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 979

Skąd: CA

PostWysłany: 01 października 2010, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@Srakub specjalistein PES08 i Street Fighter sam przyznasz że to mało wymagające gry Smile Myślę że np z Dirtem2 albo Gridem miałbyś duże problemy Smile)

@DiabloS no jak tam chcesz Razz więc uważam że opcja z GTS250 byłaby super lepsza niż brać HD5670 z dx 11 który nic Ci nie da, a najlepiej jakbyś pogadał z R1pem : )

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 01 października 2010, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

GTS240 czy 250 są dość chwalone i sam się zastanawiam nad kupnem takich:
http://www.krsystem.pl/asus_geforce_gt240_1024mb_ddr3128bit_dvihdmi_pcie_silent_55015-item-7713.html
lub:

http://www.neo24.pl/karta-graficzna-gigabyte-gf-gt240-1024mb-oc-%28gv-n240oc-1gi-10%29.html?aff_id=103113
Czy lepiej gts250 512mb?
Mój komp ogólnie jest słaby, ale w przyszłości chce pozmieniać małymi krokami podzespoły.Komp:intel pentium dual cpu e2140 - 1.60 GHz, 2GB RAM, Płyta główna GA-P35-DS3L)

Pytanie takie: warto kupić taką kartę pod takiego kompa?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 02 października 2010, 2:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Abszt napisał:
GTS240 czy 250 są dość chwalone i sam się zastanawiam nad kupnem takich:
http://www.krsystem.pl/asus_geforce_gt240_1024mb_ddr3128bit_dvihdmi_pcie_silent_55015-item-7713.html
lub:

http://www.neo24.pl/karta-graficzna-gigabyte-gf-gt240-1024mb-oc-%28gv-n240oc-1gi-10%29.html?aff_id=103113
Czy lepiej gts250 512mb?
Mój komp ogólnie jest słaby, ale w przyszłości chce pozmieniać małymi krokami podzespoły.Komp:intel pentium dual cpu e2140 - 1.60 GHz, 2GB RAM, Płyta główna GA-P35-DS3L)

Pytanie takie: warto kupić taką kartę pod takiego kompa?


abszt, przed kupnem mojej karty tez dlugo myslalem nad karta gt 240, nastepca 9600 gt.

obie, gt 240 i hd 5670 nie potrzebuja pradu przez kabel z zasilacza, ale wystarcza im prad przez mainboard, oba sa wiec energooszczedne.

ja się ostatecznie zdecydowalem na hd 5670, bo jest poprostu okolo 10%-20% procent szybsza.

przy kupnie gt 240 uwazaj, zebys nie zlapal wersji z ddr3, bo takie istneija, ale uwazaj, zeby miala ddr5
także, jak już wybierzez jakiś model, przeczytaj recenzje specialnie jak chodzi o glosnoac wiatraka, bo sa modele przezkadzajaco glosne.

jak jednak chcesz powoli zmieniac komp na nowe czesci wybierz gts 250, bo ona jest o sporo szybsza i dluzej się będzie trzymala z nowymi czesciami.

wedlug tych testow http://ht4u.net/reviews/2010/nvidia_geforce_gt_240/index14.php gts 250 zuzywa jednak o wiele wiecej pradu (full load gt 240 50 watt, gts 250 120 watt!!), co mi osobiscie by bardzo przeszkadzalo.
jak już wydac wiecej, wolałbym w takim razie karte z serii ati hd 57xx, ktore sa mocniejsze niz gts 250 i poza tym o wiele energiooszczedniejsze.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
khorinis
Doświadczony driver


Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 242


PostWysłany: 02 października 2010, 6:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja to ostatnio zmieniałem komputer. I trochę żałuję że nie odczekałem jeszcze 2-3 tygodni. Dokonałem zakupu wprawdzie rewelacyjnej karty Asus HD5770 w cenie do 500 zł, ale teraz widzę że w tej cenie można było kupić Palita gts 450 który wypada w wielu testach lepiej od mojej karty. http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Test_2x_GeForce_GTS_450_vs_Radeon_HD_5770-3259/strona/11120.html
_________________
"Człowiek uczy się na błędach" - nie jestem człowiekiem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] oddowicz
Team Poland


Dołączył: 25 Lut 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 979

Skąd: CA

PostWysłany: 02 października 2010, 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Tylko Srakub GTS250 kosztuje ok370zł, HD5750 ok 440zł (którego bym nie polecał bo już bym wolał dołożyć do HD 5770 od HISa który bije wszelkie rekordy a kosztuje 500zł albo model Asusa HD5770 też coś koło tego. Więc pomijając hd5750 rożnica między gts'em a radkiem to 130 zł.
Dam Ci dwa test: 20 kart Radona i 14 GeForca
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Test_20_kart_Radeon_za_200-600_zl-2849/strona/9060.html
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Test_14_kart_GeForce_za_270-550_zl-2714/strona/8476.html

Testy są trochę stare ale myśle że się przydadzą Smile

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Jack Bauer
Moderator


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1146



PostWysłany: 02 października 2010, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja też myślę nad wymianą karty graficznej, bo moja gf 7600gt to chyba 4 lata ma Smile Dobrze wiedzieć, że dobre karty nie są takie drogie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 02 października 2010, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

oddo napisał:
Tylko Srakub GTS250 kosztuje ok370zł, HD5750 ok 440zł (którego bym nie polecał bo już bym wolał dołożyć do HD 5770 od HISa który bije wszelkie rekordy a kosztuje 500zł albo model Asusa HD5770 też coś koło tego. Więc pomijając hd5750 rożnica między gts'em a radkiem to 130 zł.
Dam Ci dwa test: 20 kart Radona i 14 GeForca
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Test_20_kart_Radeon_za_200-600_zl-2849/strona/9060.html
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Test_14_kart_GeForce_za_270-550_zl-2714/strona/8476.html

Testy są trochę stare ale myśle że się przydadzą Smile


no wlasnie sroddowiczowski, sam widzisz, jak trudno jest wybrac karte i ze zawsze za "te parę zlotych" wiecej" jest coś lepszego.
tylko jak zdecydowac ile tych krokow w gore z cena iasc?
trzeba sobie poprostu dac jakiś limit ceny i tyle.
temu wlasnie nie uwazam tipow za pomocnye, ktore przekraczaja limit podany przez kupce.


ogolnie wedlug mnie, nie jest tak trudno znalesc pasujacej karty.
w sumie trzeba tylko wiedziec, co jest komu wazne.


- licza się dla mnie same fps?

proste, czytaj benchmarki i kup karte, która w twojej cenie ma najlepsze benchmarki w grach.


- chcesz najnowsze techniki typu dx11, cuda, mozliwosc podlaczania
3 monitorow itp.? jest ci wazna multimedialnosc, bo chcesz kiedyś kupic np naped blu-ray lub podlaczyc komputer do sprzetu kina domowego z hd audio 7.1? a może nawet potrzebujesz karte low profile, bo budujesz htpc?

tutaj już potrzeba trochę wiecej informacji i warto się poinformowac.


- zdajesz sobie z tego sprawe, ze niektore karty pala tyle pradu, ze w
roku doplacasz jeszcze raz kilkaset zlotych za same uzywanie tej karty?

w tym wypadku zainteresuj się benchmarkami o zuzywaniu pradu.
w zwiazku z tym warto także zwrocic uwagę na to, ze generalnie, czym mocniejsza karta, tym wiecej potrzebuje chlodzenia (może robić szum).


mysle, ze najlepszy jest mix z tych trzech kategorii, ale to musi każdy dla siebie zdecydowac, zaleznie od potrzeby.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?