Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
I stało się...
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Trasy, Skiny, Filmy, Mody » Filmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NN~ Pyszo
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 412
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23 października 2010, 18:46    Temat postu: I stało się... Odpowiedz z cytatem  

I stało się... po 'latach' namawiania przez różne osoby, zainstalowałem i użyłem w końcu program inny, niż UVS, a mianowicie Sony Vegas...


...i już żałuje... że nie zrobiłem tego wcześniej, wielkie dzięki tym, którzy mnie namawiali, vojakowi szczególnie Happy

A teraz do rzeczy, mój pierwszy filmik zrobiony w SV: PGS promo video (znajomy i mylący skrót co nie? xDDD )

Link: http://www.youtube.com/watch?v=169etJxMb_Q

Oceniajcie plz, przede mną o wiele trudniejsze zadanie, jeśli chodzi o robienie filmików, więc chciałbym wiedzieć na co powinienem zwracać uwagę i czy w ogóle idę w dobrym kierunku Smile

_________________
---> http://www.youtube.com/watch?v=2JCkykDCgOw Razz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 23 października 2010, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Od razu gadam Ci: instaluj Adobe After Effects.

Dlaczego? Bo pomysły masz dobre, ale w SVP, jak sam się przekonałeś, ilość efektów, napisów, ogólnych możliwości jest niska. Sam też robiłem filmiki w SVP (może jeszcze ktoś pamięta?) i też nie chciałem zmieniać SVP. Ale to zrobiłem i w końcu za to dostałem to śmieszne wyróżnienie, czy co to tam było, na PTMA. AAE masz w pełni kompatybilny z Photoshopem, czyli wszelkie czcionki, efekty napisów, jakie masz w PS, dostępne są w AAE.

Dlaczego o tym mówię? Ano wiem, że pewnie się zdziwisz, ale jak już chcesz zrobić napisy, które wyglądają, jakby były "na trasie", to musisz się pogodzić z tym, że będziesz musiał każdą klatkę osobno ustawiać, gdyż było niestety widać na paru ujęciach (chociażby na pierwszym i drugim napisie, potem skupiłem się na czym innym), że tekst sobie dosyć mocno "pływa".

A więc podsumowując i dodając parę rzeczy: Jeśli chcesz zrobić dobry filmik (ten jest okej, w skali do 5 dałbym 3, więc zaliczone ;p) musisz pogodzić się z myślą, że trzeba się naprawdę dosyć sporo pobawić klatka po klatce. Oczywiście, jeśli chcesz się bawić w SVP. W AAE można "przykleić" tekst, ale jak, to nie będę pisać, bo nie ma sensu, skoro takowego programu nie posiadasz. Muzyka według mnie zbyt smętna, powinna być (przynajmniej w moim odczuciu) bardziej energiczna, wręcz napisałbym epicka, skoro ma wprowadzać do turnieju "jakiego jeszcze nie było". Atmosfera tajemniczości niezbyt pasuje według mnie do filmów przedstawiających cokolwiek (odsyłam do jednego z najlepszych intro, jakie miałem okazję oglądać: http://www.youtube.com/watch?v=GqigTkBuDZU ). Świetne wyczucie, budujące atmosferę taką, że aż się chce ten film obejrzeć. Dlaczego o tym mówię: muzyka w filmie powinna być taka, że nie przeszkadza, ale również nie wybija się "ponad" film, u Ciebie brakowało i tego, i tamtego. Dlatego więc za muzyczkę wybraną do filmiku daję solidne 1/5.

Się rozpisałem w tym zakończeniu, więc robię drugie:

Muzyka 1/5
Efekty 2/5
Pomysł 4/5
-------------
Całość 3/5.

Mam nadzieję, że nie odbierzesz tego jako moje wywyższanie się, że uważam, że robię lepsze filmiki (bo gdybym robił, to byście pewnie to zobaczyli, daaaa?). Chciałeś konstruktywnej krytyki, taką otrzymujesz i tak ją odbieraj, gdyż widać, że chce Ci się robić, a jak porobisz więcej, popróbujesz czegoś nowego, to może Ci się udać trafić w gusta tej zażartej sceny Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
NN~ Pyszo
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 412
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23 października 2010, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

A tu cię zaskoczę: mam zainstalowane AAE, ale liczba opcji jak na jedną nockę ogarniania mnie przerosła. Po za tym właśnie... "kompatybilny z fotoszopem" ;e Ja używam Corela Happy Więc AAE to RACZEJ odleglejsza przyszłość, ze względu na czas, jaki musiałbym na ogarnięcie poświęcić, a którego teraz niestety nie mam.

Jeśli chodzi o tekst, pierwotnie miało to być coś jak w menu w GRIDzie, ale CHYBA w SV nie da się zrobić napisów 3D (albo po prostu ja nie umiem), więc wyszły papierowe, jednak idealnie przyklejone nie miały być, tylko takie trochę przed, unoszące się w powietrzu, w końcu motyw snu Razz

Co do efektów, to szkoda, że w swojej ocenie skupiłeś się tylko na napisach, chyba zbytnio wybijają się za resztę... czyli muszę na to uważać w przyszłości.

Cóż, dzięki za krytykę, w sumie o takie coś mi chodziło, czekam na więcej opini Smile

_________________
---> http://www.youtube.com/watch?v=2JCkykDCgOw Razz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robot
Pirat drogowy


Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 627
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24 października 2010, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

W 100% zgadzam się z sukowiczem, a to dlatego ze gdybyś popracował nad tekstem było by zajebiste movie. Ogolnie razi w oczy ta czcionka i stroke.
Muzyka faktycznie mdla jak na trailer turniejowy, ale za to orginalna. Klimat taki sobie. Zauwazylem ze movie jest dobre jak jest zsynchronizowane z muzyka to dodaje najwiekszego kopa do pozytywnej opinii. A jak muzyka jest energiczna wtedy obraz tez musi być energiczny a z reguly jak coś się dzieje to jest fajnie Smile

Zeby nie zakladac nowego tematu to może sukowicz powiedzial bys mi dlaczego AAF nie odpala MPEG-4? I kilka innych formatow. To jest denerwujace.

A i ostatnio zauwazylem ze efekt blura w opcjach graficznych TM'a daje niezly efekt w filmach Smile

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
*тсω* tuner12
Doświadczony driver


Dołączył: 14 Paź 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 137

Skąd: Poznań, no prawie :D

PostWysłany: 24 października 2010, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie odpala bo nie masz kodeków, a blur w tm jest ładny tylko w ruchu, jako głębia ostrości się nie nadaje. Co do filmiku, no to srednie, muzyka mi się w sumie podobała, ładna praca kamery, no i jeśli masz zamiar się jeszcze bawić to faktycznie bez AE się nie obejdziesz Smile trudne są tylko expressions, takie wyrażenia które zaoszczędzają ci animowania klatka po klatce, reszta jest w miare prosta do ogarnięcia Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
mikohn_vegas
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 281
Skąd: Opole

PostWysłany: 24 października 2010, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Taki nawet filmik. Napisy przeważają w tym trailerze więc powinieneś się do nich bardziej przyłożyć, raczej czciona jest za 'prosta'.

Ogólnie jak zależy Ci na efektach to faktycznie pobaw się w AE, a jak masz dobry pomysł na filmik to i SV staje się ciekawym narzędziem.

Pozdro

_________________
www.hsi.pl
www.iiyama-sklep.pl
www.chemsped.pl

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Trasy, Skiny, Filmy, Mody » Filmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?