Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Pytania na temat robienia filmów.
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Trasy, Skiny, Filmy, Mody » Filmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
*WDD* crowmaster_13
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Mar 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 771

Skąd: LKR

PostWysłany: 11 lutego 2011, 14:37    Temat postu: Pytania na temat robienia filmów. Odpowiedz z cytatem  

Siema, temat był poruszany już kilka(naście) razy, ale chyba nigdy w jednym miejscu dlatego piszę ten topic. I akurat w tym dziale a nie innym bo może nie wszyscy filmowcy zaglądają do Pomocy/Poradników. Do rzeczy.


Potrzebuję porady odnośnie robienia filmów. Mam kilka pytań i prosiłbym o konkretne podpowiedzi.

1. Przede wszystkim jak/czym zgrać film z przejadu? Po wybraniu Nagraj film w menu TM pojawia się kilka opcji, ale nie wiem jak je ustawić aby była dobra jakość. Dawno temu nagrałem takie coś KLIK, ale jak widać jakość pozostawia wiele do życzenia. Do tego taki film trwa około 55sek a zajmuje ponad 700MB.

Czyli, jak to zrobić, aby jakość była jak na filmach np Tun3ra czy Pysza?

2. Jakim programem można zgrać to co widzę akutalnie na ekranie? Szukałem Frapsa czy czegoś podobnego, ale żaden z nich nie chce u mnie działać. Albo pewnie nie umiem tego obsłużyć. A chcę np zgrać jak dłubię w menu TM. I też żeby potem taki film nie zajmował dużo miejsca.

3. Jakim programem montować film? Wiem, że na to pytanie nie będzie jednoznacznej odpowiedzi, ale... Chodzi mi o darmowy program (ewentualnie triale na 30dni), najlepiej po polsku który obsłuży ciemna masa nieznająca się kompletnie na tym, czyli ja Wink Wiem, że mogę sobie wyguglować jakieś fora i opinie, ale film, który być może przyjdzie mi robić, ma być o TM więc piszę tutaj.

Do filmu chciałbym też dodać muzykę, ale jest raczej standard i na pewno będzie się dało. I żeby jakieś bajery dało się łatwo dodać.

Na koniec jeszcze pytanie, jak zrobić żeby ostateczna wersja filmu również nie zajmowała fhooi miejsca.


Wiem, że dla niektorych są to głupie/łatwe pytania, ale liczę na Waszą pomoc.

_________________


C13

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 11 lutego 2011, 15:43    Temat postu: Re: Pytania na temat robienia filmów. Odpowiedz z cytatem  

crowmaster_13 napisał:

1. Przede wszystkim jak/czym zgrać film z przejadu? Po wybraniu Nagraj film w menu TM pojawia się kilka opcji, ale nie wiem jak je ustawić aby była dobra jakość. Dawno temu nagrałem takie coś KLIK, ale jak widać jakość pozostawia wiele do życzenia. Do tego taki film trwa około 55sek a zajmuje ponad 700MB.

Proszę bardzo - http://www.idg.pl/ftp/pc_20794/Kodek.XviD.MPEG4.122.html używaj tego kodeka, wedle uznania. Trzeba go chwilę ogarnąć, ale problemu nie sprawi. I tak, spodziewaj się że 1min przejazdu zajmie blisko 1GB na dysku.

crowmaster_13 napisał:

2. Jakim programem można zgrać to co widzę akutalnie na ekranie? Szukałem Frapsa czy czegoś podobnego, ale żaden z nich nie chce u mnie działać. Albo pewnie nie umiem tego obsłużyć. A chcę np zgrać jak dłubię w menu TM. I też żeby potem taki film nie zajmował dużo miejsca.

Myślę że to będzie dobre - http://www.google.pl/search?q=Camtasia+Studio&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a Choć sam nie używałem, wiem że program ma wiele dobrych opinii.

Nie spodziewaj się po jakimkolwiek filmie bez kompresji bądź w dobrej jakości, że zajmie tyle co kolejny odcinek Lostów (45min/350MB)

crowmaster_13 napisał:
3. Jakim programem montować film? Wiem, że na to pytanie nie będzie jednoznacznej odpowiedzi, ale... Chodzi mi o darmowy program (ewentualnie triale na 30dni), najlepiej po polsku który obsłuży ciemna masa nieznająca się kompletnie na tym, czyli ja Wink Wiem, że mogę sobie wyguglować jakieś fora i opinie, ale film, który być może przyjdzie mi robić, ma być o TM więc piszę tutaj.

Polski? Polecam triala Ulead Video Studio 11+ (nowszej w PL nie znalazłem). iam i spółka poleci ci Sony Vegas, ktoś jeszcze Adobe Premiere. O darmowe nie pytaj, bo nie są warte zachodu.



crowmaster_13 napisał:
Do filmu chciałbym też dodać muzykę, ale jest raczej standard i na pewno będzie się dało. I żeby jakieś bajery dało się łatwo dodać.

Punkt wyżej. Wszystkie te edytory video posiadają wbudowane presety, efekty, obsługę ścieżki dźwiękowej oraz możliwość dociągnięcia masy dodatków.

crowmaster_13 napisał:
Na koniec jeszcze pytanie, jak zrobić żeby ostateczna wersja filmu również nie zajmowała fhooi miejsca.

http://www.youtube.com/watch?v=vgNENr6fdXU
Inaczej nie da rady.

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Trasy, Skiny, Filmy, Mody » Filmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?