Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Multilapy i mapy zagranicznych autorów
Idź do strony 1, 2  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Turnieje » Polish League » Polish League 10
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 26 lipca 2011, 18:27    Temat postu: Multilapy i mapy zagranicznych autorów Odpowiedz z cytatem  

Co jak co, ale multilapy to je ono. Sporo nowych osób pewnie w ogóle nie wie, że takie coś się grało, a na PL8 ich poziom był dość niski, ale jakby się postarać, to można coś fajnego stworzyć. Zawsze to jest jakieś urozmaicenie i teoretycznie jest to trasa krótsza do wytrenowania, co może jakoś minimalnie wpłynąć na kończącą się motywację uczestników w trakcie trwania turnieju. Będę także głosował za przywróceniem multilapów na NC/STC, już chyba mam Frosta po swojej stronie. Smile Poza tym, biorąc mapy z poprzednich edycji PL, można wziąć między innymi właśnie multilapy.

Druga sprawa z tematu - mapy od zagranicznych autorów. Rozumiem, "Polska dla Polaków" i w ogóle, ale skoro to taki prestiż, to zagrajmy może na poważnych mapach od dużo bardziej zaawansowanych tech-mapperów zza granicy? Nie twierdzę od razu, że wszystkie trasy mają nie być naszych, ale chyba nic nie zaszkodzi walnięcie topicu na TMX?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
Słowik
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 05 Sie 2007
Ostrzeżeń: 9
Posty: 1517

Skąd: Gniezno

PostWysłany: 26 lipca 2011, 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Shadow wiedziałem, że też coś się udzielisz w tym temacie Smile
Ja osobiście jestem jak najbardziej na TAK dla multilapów.
Jestem również na TAK dla zagranicznych mapmakerów, ale dopiero po zobaczeniu ile map nadeślą nasi Polscy mapmakerzy i na jakim one będą poziomie.

_________________
Ssijcie mi jajca Smile

Moje ostrzeżenia roxują Happy

Bo się najebał
Bo wpierdala jajecznice
Bo ma za mało
Lilililaj
Bo bawi się sutem Lewego

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 26 lipca 2011, 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Po co mapy zagranicznych autorów, jak mamy z 10 twórców, którzy naprawdę potrafią zrobić co najmniej jedną dobrą trasę. Jeśli dodać do tego podczas kolejki jedną trasę z poprzednich PL to wystarczy akurat te 10, 11 tras a przecież więcej osób może zrobić trasę i być może trafią się rodzynki jakichś osób, które nie są kojarzone z robieniem tras. Jak Polish to polisz. Ja wolałbym jechać na dobrej trasie Bambixa czy Rafallo niż wypasionej by Korre etc.

Ostatnio zmieniony przez Cosworth' Abszt dnia 26 lipca 2011, 20:37, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Słowik
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 05 Sie 2007
Ostrzeżeń: 9
Posty: 1517

Skąd: Gniezno

PostWysłany: 26 lipca 2011, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

dlatego też ja napisałem, że jestem za, ale dopiero jak zobaczymy ile map wyślą nasi... byłoby dużo łatwiej gdyby ktoś dał info, czy ktoś wgle się zabiera za robienie mapek na PL bo w tamacie żadnej odpowiedzi nie ma i nie wiem sam czy ktoś wgle się tym interesuje
_________________
Ssijcie mi jajca Smile

Moje ostrzeżenia roxują Happy

Bo się najebał
Bo wpierdala jajecznice
Bo ma za mało
Lilililaj
Bo bawi się sutem Lewego

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Matu
Team Poland


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 104


PostWysłany: 26 lipca 2011, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Tylko nie multilapy... zlitujcie się ;c
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Rafallo
Team Poland


Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 108


PostWysłany: 26 lipca 2011, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

W sumie multilapów to się nigdy nie ograłem, a te z PL8 nie przypadły mi zbytnio do gustu. Jeśli tym razem miałyby być lepsze to jestem zdecydowanie na Tak! Jeśli chodzi o zagranicznych mapperów to nie jestem do tego przekonany. Jestem pewien, że na tą jubileuszową edycje na pewno napłynie ogromna dawka dobrych techów polskiego pochodzenia! Smile Dzięki Abszt za uznanie. Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 26 lipca 2011, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Abszt napisał:
Ja wolałbym jechać na dobrej trasie Bambixa czy Rafallo czy wypasionej by Korre etc.


Mhm, powiedzmy, że to szanuję, bo zaraz wyskoczysz z wolnością słowa itp, ale mimo wszystko prosiłbym o uzasadnienie.

Bo ja wolę jeździć wypasioną mapę by Korre (wcale nie mówię, że przyozdobioną na 5000 CC), niż niepłynny, zrobiony na od****dol track, tylko dlatego, że od Polaka. Takich (zagranicznych) tras sam często nie lubię, ale to właśnie na nich można ocenić prawdziwe umiejętności. Na PL8 czy PL9 też niby mieliśmy mieć masę mapperów i co? Ordon, Mirs, Gregorian albo Ty, że niby Wasze umiejętności mają się równać zdolnościom członka YYT (Acer)?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 26 lipca 2011, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

A dlaczego ma być brana trasa "na od****dol"? Sądzę, że jeśli będzie nadesłanych tras tyle co w poprzedniej edycji, to spokojnie można znaleźć wśród nich tuzin dobrych tras. Z PL9 połowa tras, które nie weszły do mappacków nie były to trasy kiepskie. Pewna część miała spieprzony jeden element, inne do połowy były świetne, potem gorzej i w sumie jak na to teraz patrzę to błąd popełniło się nie dając znać tym niektórym mapperom:" weź stary popraw w niej to i to a będzie super." Może gdyby tak się zrobiło i nie byłoby narzekania na parę tras z PL9, to teraz nie byłoby tej gadki o zagranicznych mapperach. Ale to już tylko gdybanie.
A czy nasze umiejętności miałyby się równać zdolnościom członka Acer? Pomimo tego, że jest on mapperem wybitnym to moja odpowiedź brzmi: tak. On ma te przewagę, że jest znany i że robi trasy dla mas, nierzadko bez krzty oryginalności, bo niestety ktoś mało znany, kto zrobi trasę trudną, z jakimś oryginalnym (ale i niełatwym) momentem/elementem/przejściem to nie ma "brania" na tmx, albo jest słabe. Gość sobie wyrobił markę, ale to nie oznacza, że wiecznie będzie robił świetne trasy. Tyczy się to też innych znanych mapperów zza granicy.
Ja nadal byłbym za tym, aby na polskim turnieju były polskie trasy. Jednak ostateczna decyzja i tak nalezy do organizatorów. Jak zechcą zagraniczne trasy to będą, ale moje zdanie w tym wypadku jest na 'nie'.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
*NS* luka
Rudy


Dołączył: 02 Lut 2009
Ostrzeżeń: 3
Posty: 816

Skąd: Braniewo

PostWysłany: 26 lipca 2011, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Multilapy - nieeeeeeeeee;d

a co do zagranicznych to czemu nie Smile

co do tych najlepszych mapperów to ok.. postaram się zrobić kilka mapek na te PL Razz

_________________




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
*WDD* crowmaster_13
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Mar 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 771

Skąd: LKR

PostWysłany: 26 lipca 2011, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Każdy tak krzyczy, że to jubileusz, być może ostatnie PL a chcecie je "zepsuć" trasami obcych mapperów. Mało w Polsce jest ludzi, którzy zrobią dobre trasy? Już i tak nie bardzo mi się podoba 2+1 (dwie nowe, jedna stara) więc nie róbcie maniany. Zdecydowanie wolę jechać trasy Polaków.

I może na razie nie ma co rozpaczać, że mało tras. Poczekajcie kilkanaście dni i na bank coś się pojawi.

Z multilapami też jestem na nie.

_________________


C13

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Słowik
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 05 Sie 2007
Ostrzeżeń: 9
Posty: 1517

Skąd: Gniezno

PostWysłany: 26 lipca 2011, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

crowmaster_13 napisał:
Każdy tak krzyczy, że to jubileusz, być może ostatnie PL a chcecie je "zepsuć" trasami obcych mapperów. Mało w Polsce jest ludzi, którzy zrobią dobre trasy? Już i tak nie bardzo mi się podoba 2+1 (dwie nowe, jedna stara) więc nie róbcie maniany. Zdecydowanie wolę jechać trasy Polaków.

I może na razie nie ma co rozpaczać, że mało tras. Poczekajcie kilkanaście dni i na bank coś się pojawi.

Z multilapami też jestem na nie.


na razie wgle nie ma map ^^ obyś miał rację Wink

_________________
Ssijcie mi jajca Smile

Moje ostrzeżenia roxują Happy

Bo się najebał
Bo wpierdala jajecznice
Bo ma za mało
Lilililaj
Bo bawi się sutem Lewego

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 26 lipca 2011, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Bo Ty k**wa najwięcej wiesz Crow. Tak, w Polsce jest bardzo mało takich ludzi! Zawsze była taka gadka, że mamy pełno mapperów, a później zawsze było narzekanie na to, że ch**owy poziom map.

@Abszt właśnie tym się wyróżnia dobry mapper, że jego dzieł nie trzeba poprawiać, a u nas należałoby poprawiać większość. Ogólnie widać, że nie jeździsz tras, które obowiązują na międzynarodowych eventach. Tam naprawdę wybierane sa trasy oryginalne, z niełatwymi, a wręcz hardkorowymi momentami/elementami/przejściami. Tam nie ma Ordonów, gdzie pół polskiej sceny może zrobić PB z różnicą 0.2 od WR-a. I ja za tym nie przepadam, ale mam świadomość, że właśnie na takich gównach umiejętności mają największe znaczenie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
P4G Scooter Fox
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 25 Lip 2008
Posty: 339
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: 27 lipca 2011, 0:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Co do multilapów, weźcie pod uwagę:
- gdy ostatnim razem były na PL, na ogół omijano je szerokim łukiem przez graczy i trenowane tylko przez nielicznych ("no nie, multilap, daj skipa")
- przed tymże PL entuzjazm co do multilapów był jak najbardziej, ale gdy przyszło je trenować, natychmiast zniknął, radzę więc nie sugerować się komentarzami w tym temacie na 2 miesiące przed rozpoczęciem turnieju
- polscy mapperzy nie robią multilapów, nie są do nich przyzwyczajeni (chyba że coś się w ostatnim roku zmieniło), w związku z czym marna szansa, że wyjdą im one równie dobrze, co zwykłe trasy start-meta

Ja multilapom po ostatnim PL z ich obecnością mówię stanowcze NIE. Zagraniczne mapy sugeruję tylko wtedy, gdy już naprawdę nie będzie dobrych polskich tras do wyboru. Co tradycja, to tradycja, przykro byłoby ją psuć. Wink

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
misza0
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 751


PostWysłany: 27 lipca 2011, 8:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Multilapy - tak, jeśli byłyby naprawdę na wysokim poziomie.
Mapy od zagranicznych mapperów - nie. TAK MAMY W POLSCE DOBYRCH MAPPERÓW. Potrzeba 10 dobrych map. Osobiście wolałbym zagrać trochę słabszą mapke kogoś z Polski, niz lepszą osoby zza granicy, ale to tylko moje zdanie. Jak skończy się termin na wysyłanie map i nie będzie dobrych map to będzie mozna wtedy przesunąć PL10 i dać szanse mapperom zza granicy i najwyzej przeniść PL10 na czas po STC (chyba ze będzie wiadomo, ze i tak się wyrobimy przed).

_________________
http://www.tm-tube.com/video/23538/For+you+Skimer

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*WDD* crowmaster_13
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Mar 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 771

Skąd: LKR

PostWysłany: 27 lipca 2011, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@Shadow, nigdy nie twierdziłem, że wiem wszystko najlepiej. Tym bardziej na tmpl bo tutaj "wszechwiedzących" jest wielu i żaden nie chce dopuścić kolejnego. Ale nie o tym ma być.

Spójrz w temat o najlepszym mapperze 2010 autorstwa Cobhama. Masz tam ośmiu ludzi, niech każdy zrobi po jednej dobrej mapie i już masz prawie na całe zawody. A nawet jak niektórzy nie zrobią to przecież w PL9 jeździliśmy po dwie od Santacruza, Rafalla i Ordnona. A największe stękanie było tylko na jedną mapę i chyba każdy wie jaką.

Do tego nowi, np Mścici3l coś zrobi i gotowe.


A jeśli chcesz się trzymać tego, że jednak nie mamy dobrych mapperów. Wiem, zjebią mnie zaraz za to, ale być może niektórzy z tych wcześniej wspomnianych wypalili się i kto ma ich zastąpić? Te osoby z topiców o trasach, które są bez odpowiedzi? Każdy szuka problemów wszędzie tylko nie u siebie.

_________________


C13

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
*тсω* Kamilos
Team Poland


Dołączył: 21 Wrz 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 445

Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: 27 lipca 2011, 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

jestem za multilapami Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 27 lipca 2011, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Skuty, no tak, niestety, ale masz rację, co do tego skipowania i łączy się to z tym, co napisałeś od trzeciego myślnika - poziom tych multilapów był dość niski, o czym już pisałem.

Ogólnie - zawsze też było tak, i to niekoniecznie na PL, że testerzy wybierają mapy, które graczom niezbyt przypadają do gustu - i raczej doszukiwałbym się przyczyny w poziomie map, a nie w umiejętnościach testerów. Piszesz, że zagranicznych wziąłbyś dopiero wtedy, gdy trasy naszych nie wystarczą - wtedy już będzie za późno. Smile

Miszy chyba nie muszę komentować.

Crow, wcale nie napisałem, że mamy za mało mapperów, tylko że te osoby robią mapy zbyt słabe na PL. Masz rację, z całą pewnością niektórzy ze wspomnianych się wypalili lub skończyli z grą i nie ma ich kto zastąpić, więc nie zostawiaj topiców o trasach bez odpowiedzi. Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
misza0
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 751


PostWysłany: 27 lipca 2011, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Shadow wlasnie skomentuj, a nie Razz

Ale spójrzmy na UTC. Czy techy i mini byłby na złym poziomie? (pomine, ze mini z 1 mappacka - mombassa, była jakiegoś zabojada Very Happy). może i szału nie było, ale trzeba wziąć pod uwagę, ze UTC nie było turniejem zbyt prestizowym, nawet jak na polskie realia. Wiem, ze i tak ostatecznie zdecyduje Słowik, ale jak PL10, to PL, a nie Smile

_________________
http://www.tm-tube.com/video/23538/For+you+Skimer

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KD OrdonekQ7
Moderator


Dołączył: 26 Paź 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 1323

Skąd: Śląskie ~ Szczejkowice

PostWysłany: 28 lipca 2011, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja robię mapy, nie macie się co martwić ! XD bugi, podbijanie na kratkach, typowo mój styl mm.. ENJOY ! ; D
_________________

Feed the fire, break your vision
Throw your fists up, come on with me!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Maxer
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 18 Sty 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1326

Skąd: Szklarska Poręba / Frankfurt Am Main

PostWysłany: 28 lipca 2011, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

na pl8 poziom mapek nie wygladal az tak tragicznie, i wybieralo się po 3 trasy. było z czego wybierac. Jak jest teraz to nie wiem, ale nie pierdolcie ze polscy mapperzy nie zrobia 10 tras na niezlym poziomie.

szkoda ze te multilapy wracaja, to będzie totalna porazka. Ci co dlugo graja wiedza co mam na mysli :d

te zagraniczne stary sa bardziej wymagajace, dlatego komu będzie się chcialo trenic tydzien te mapy, pewnie 2-3 dni i się odechce. Chyba ze macie taki zapal jak pewna osoba, która zeby grać, zalatwiala sobie chorobowe i grala. Very Happy

pobawmy się w patriotow, w koncu jubileuszowe PL 10 także mapy jak najbardziej powinny być Polskie Smile

_________________
" 2008 - 2011 stare dobre czasy - Pozdrawiam Wszystkich Smile"
<- Drzwi Very Happy
www.pureskillers.eu

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Turnieje » Polish League » Polish League 10 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?