Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Nudy wakacyjne i pierwsze filmy
Idź do strony Poprzedni  1, 2 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Trasy, Skiny, Filmy, Mody » Filmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika
Jeździ konno


Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 67
Skąd: Wawa

PostWysłany: 27 września 2012, 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Możliwe, że fonia rozjechała się podczas przetwarzania klipu przez automatykę yt. Ścieżka dźwiękowa powinna się zaczynać równo ze ścieżką video (timeline w sv). Nie zauważyłam rozsynchronizowywania się w trakcie odtwarzania, zatem nie jest to wina twojego sprzętu, "delay" ma stałą wartość.

Ściągnęłam sobie filmik, puściłam na media playerze i wrażenie pozytywne Smile Jakość jest zupełnie przyzwoita, muza w moim guście. Przy tego rodzaju klimatycznym, dosyć luźnym kawałku brak synchro absolutnie mi nie przeszkadza.
Przejścia fajnie zrobione, nie ma natłoku denerwujących i agresywnych sfx-ów. Lubię taki luzik Smile No, może ten fade do zera i blank przed listą przejazdów jest trochę przydługi. Ogólnie OK.

Niestety, wkradł się drobny błąd:

Taka sobie mała literówka.

Jeśli chodzi o preparowanie klipów przed wrzuceniem ich na yt, to może przyda się ten krótki poradnik - http://tidzu.pl/2010/12/jak-renderowac-filmiki-do-internetu/
Nie sprawdzałam czy jest aktualny, bowiem w serwisie zachodzą zmiany związane z html5 oraz dostosowywaniem go do urządzeń mobilnych. Dotyczy to też mechanizmów przetwarzających wrzuty.
Pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony przez Monika dnia 07 października 2012, 3:42, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szym54jrak
Jeździ konno


Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 12
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28 września 2012, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Z tym dźwiękiem to możliwe, bo się okazało przy wstawianiu na yt, że nie obsługują już pliku MP4 "ale postarają się go przetworzyć". Szczerze, tego błędu nie zauważyłem, póki mi ktoś nie wypomniał xd . Zwykle pisze "trackamania" nie "trackmania" z niewiadomych przyczyn. Poradnik zawsze się przyda. Dzięki za ocenę Wink
PS. Widzę, że też Wawa Razz

_________________
~~Nic nie jest prawdziwe. Wszystko jest dozwolone~~

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika
Jeździ konno


Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 67
Skąd: Wawa

PostWysłany: 28 września 2012, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Okazuje się, że temat jest dużo szerszy niż Amazonka. Nie piszę o Wiśle, po suszy przypomina duży strumyk ^^

Pogooglowałam troszkę i trafiłam na sporo sprzeczności w opisach problemu. Poprosiłam kolegę żeby zrobił jakieś krótkie demko w Final Cut Pro na Mac'u i wrzucił do YT. Rendering wykonany został zgodnie z wytycznymi i z użyciem H.264/AAC. Automat za każdym razem reagował próbą przetworzenia, trwało to jakiś czas i się zawieszał. Dopiero za piątym razem się wessało.
Efekt żalowy w porównaniu z oryginalnym materiałem i tak samo rozjechał się dźwięk.

Znajdź więcej wolnego czasu, zrób sobie krótki fragment z mniejszą i większą ilością szczegółów oraz szybszym i wolniejszym ruchem w kadrze, wyrenderuj próbki z różnymi ustawieniami kodeków i próbuj je wsadzać. Któraś z kombinacji może okazać się trafiona.

Moim zdaniem team/clan movie, albo inną ambitną produkcję powinno się umieszczać na YT, tm-tube, itp. w postaci stanowiącej kompromis między jakością, a wagą. Natomiast to samo dzieło w dużo lepszej jakości i różnych wersjach posadzić na ftp . Cóż, nie każdy ma takie możliwości jak tutaj > http://www.sprint-productions.com

Niemniej trailer do gnc zrobiłeś całkiem dobrze i wrzuta też jest spoko.

Cytat:
PS. Widzę, że też Wawa

PS. Mieszkam w blokowisku, tuż obok "czadowej" przelotówki i marzę o świętym spokoju Smile


EDIT: Kilka godzin później - próba wrzucenia tego samego kawałka powiodła się za pierwszym razem, wszedł szybko i wyglądał o niebo lepiej, dźwięk ok. Nie potrafię wyjaśnić zjawiska, zostawiam bez komentarza.

EDIT#2: Korekty i zmiany w treści.


Ostatnio zmieniony przez Monika dnia 07 października 2012, 4:55, w całości zmieniany 5 razy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 28 września 2012, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja jakoś nigdy nie miałem problemów z traceniem synchronizacji. Kodek XviD MPEG-4 i wsio działa. Jedynym wytłumaczeniem tego problemu jest proces przetwarzania filmu przez YouTube do standardu HTML5 (czyli filmy H.264). Spróbuj zrenderować tym kodekiem i wrzuć na YouTube jeszcze raz.


PS Jakbyś mógł wrzucić oryginał (to co wrzuciłeś teraz na YT) np na speedyshare.com żebym obejrzał zsynchronizowaną i niezsynchronizowaną wersję, byłoby świetnie Smile

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szym54jrak
Jeździ konno


Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 12
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29 września 2012, 0:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wszystko masz na pw lexiu Wink

Mogę zapewnić, iż niedługo pojawi się nowa produkcja na pewno lepsza jakościowo i bardziej przemyślana.

_________________
~~Nic nie jest prawdziwe. Wszystko jest dozwolone~~

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 29 września 2012, 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja tylko powtórzę to co na PW napisałem - ja tylko oglądam i skrobię parę zdań Very Happy Roześlij to do każdego co się zainteresował twoim filmem a nie tylko do mnie Razz
_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szym54jrak
Jeździ konno


Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 12
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 18 listopada 2012, 0:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Mały update.

_________________
~~Nic nie jest prawdziwe. Wszystko jest dozwolone~~

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 18 listopada 2012, 1:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nuda. Tak mnie zmuliłes że nic innego o tej godzinie już ci nie napiszę ;/
_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szym54jrak
Jeździ konno


Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 12
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 18 listopada 2012, 2:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie miało być ciekawe ;d

Następne na pewno będzie.

_________________
~~Nic nie jest prawdziwe. Wszystko jest dozwolone~~

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Trasy, Skiny, Filmy, Mody » Filmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?