Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
AnonymsHacker - Facebook
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 17 sierpnia 2011, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

a ch**, przekonujcie się sami się sami.

Ostatnio zmieniony przez Cosworth' Abszt dnia 17 sierpnia 2011, 13:22, w całości zmieniany 2 razy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] oddowicz
Team Poland


Dołączył: 25 Lut 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 979

Skąd: CA

PostWysłany: 17 sierpnia 2011, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

WickeD
Cytat:
Alez oczywiście, że ściąganie filmów czy muzyki z internetu jest nielegalne(poza drobnym wyjątkiem gdzie materiał, który ściągamy został legalnie w sieci zamieszczony). Co jest zatem oczywiste pobieranie z serwisów typu rapidshare i jemu podobnych nie jest zgodne z prawem.


podzielam zdanie kolegi

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
°XX Jero
Admin


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 1077
Skąd: Łódź

PostWysłany: 17 sierpnia 2011, 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Widzę, że jednak nie wszyscy są uświadomieni co jest legalne a co nie. Chyba, że niektórzy tutaj robią sobie jaja lub próbują tłumaczyć siebie pojedynczymi artykułami które to mówią, że taki czy jest legalny... n/c

A tak btw. proponuje stworzyć oddzielny temat o piractwie a nie pisać w temacie o ataku przez Anonymus na FB.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
*WDD* digger
V.I.P.


Dołączył: 26 Gru 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 360

Skąd: ta agresja?

PostWysłany: 18 sierpnia 2011, 4:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Outsid3r napisał:
Kurde... obiecałem sobie, że nie będę kontynuował wątku, o którym nie wspomina temat, ale jak przeczytałem Twój post Digger to, nawet mój komputer z wrażenia się ściął.
To masz słabą wolę,

Cytat:
Od małego brzdąca grasz na powiedzmy pianinie, aż w końcu osiągasz poziom, którym nawet Chopin by się nie powstydził. Lecz grając tak naście lat kompletnie rzuciłeś szkołę i postawiłeś wszystko na grę. I w tym momencie gra na pianinie staje się Twoim jedynym źródłem utrzymania. Koncerty? Jasne. Ale jest jeden konkretny target, który od czasu do czasu się wybierze do filharmonii. Zapłaci za bilet powiedzmy 50zł. I z każdego biletu masz max. 10%. Więc wpadasz na genialny pomysł: nagram płytę!!! Lecisz do wytwórni, nagrywasz, liczysz, że ci, którzy Cię oklaskiwali zaraz powykupują. A tu zdziwko. Jakiś cwaniak w gajerku zagląda na tmpl i czyta Twój post. I co robi? Idzie do zaprzyjaźnionego sklepu u Pirata i ma płytę
Jeśli ktoś jest w miarę inteligentny to nie rezygnuje z wykształcenia od tak. I widzę jak nie rozumiesz czytanego tekstu. Ja piszę o tym, że muzyka byłaby darmowa w postaci cyfrowej a Ty mi piszesz, że koleś idzie do pirata i kupuje... Poza tym gdyby ktoś miał talent "którym nawet Chopin by się nie powstydził" to raczej udzielałby się na konkursach, pokazach, w filharmoniach i byłby popularny prawda? Więc co za problem udostępniać swoją muzykę np. na youtube i zarabiać na programie partnerskim? Wiele osób (m.in. artystów) tak robi i zarabia na życie swoją twórczością. A to tylko jedna z setek opcji. Można też np. założyć szkołę muzyczną, sklep z gadżetami (zespołu). Jest tyle możliwości.

Spójrz jak powodzi się firmie Rovio - twórcom Angry Birds. Gra jest zupełnie free, nikt jej nie piraci a twórcy zarabiają grubą kasę z reklam oraz gadżetów. Wystarczy ruszyć głową.

Cytat:
Cytat:
To od Ciebie zależy czy będziesz wolał sam go zrobić czy kupisz gotowy.

To teraz idź do salonu Ferrari, weź jakieś do garażu i oddaj mówiąc, że chciałeś sobie zrobić takie samo, tylko zamiast instrukcji wziąłeś gotowy produkt...
O czym Ty bredzisz? Cytat o tym, że możesz kupić gotowy produkt lub zrobić takowy samemu (wiedząc jak). A Ty odpowiadasz abym "pożyczył" Ferrari. Ty sam rozumiesz o czym piszesz?

Cytat:
Cytat:
Zauważcie także kolejną rzecz - ludzie lubią dzielić się wszystkim.

Fail. Fail. I jeszcze raz fail. Ludzie nie lubią dzielić się wszystkim. Lubią się chwalić, a to różnica. A jeśli tak nie uważasz, to powiedz gdzie mieszkasz to zaraz wpadnę Ci do mieszkania i wszędzie pomontuję kamery. Ciekawe czy chciałbyś dzielić się swoją prywatnością.
Z tymi kamerami dowaliłeś. Jak znajomy wpada do Ciebie z nową grą, filmem, puszcza Ci nową piosenkę wyczajoną w radiu etc. to Ci się chwali czy może chciałby podzielić się czymś co mu się spodobało? Jak poleca Ci jakiś sklep gdzie jest tanio to też się chwali? Jeśli masz problem ze zdrowiem i kolega mówi Ci, że Dr Xxx jest świetnym specjalistą to mówi to aby Ci się pochwalić czy może podzielić pomocną informacją?

Z resztą sam odpisałeś na moją wiadomość. Coś tym zyskałeś? Czymś się pochwaliłeś? Wydaje mi się, że nie, ale mimo to poświęciłeś swój czas aby mi odpowiedzieć i podzielić się własną opinią. Możesz się ze mną nie zgadzać ale sam dowodzisz, że mam rację.

Cytat:
Żeby nie było... sam nie jestem niewiniątkiem, no ale,kurna, jak mi się coś podoba to chcę, żeby i twórca coś z tego dzieła miał. Bo jak dostanie kasę to pewnie coś nowego uda mu się stworzyć, co mnie zapewni dobrą rozrywkę, a jemu jakieś dochody.
Wystarczy dać ludziom do zrozumienia, że jeśli podoba im się muzyka to mogą zapłacić i wesprzeć autora dowolną kwotą. A jeśli nie pieniędzmi to choćby polecaniem go wśród znajomych.

Jakiś czas temu było głośno o zespole chyba z Australii nie pamiętam i nie znajdę tego teraz. W każdym razie pozwolili ludziom dowolnie wybrać cenę jaką chcą zapłacić za ich muzykę i zarobili na tym całkiem nieźle. Dodatkowo zyskali sporą popularność dzięki tej niekonwencjonalnej metodzie sprzedaży.

Cytat:
Cytat:
I dlatego też DJ'e remixują różne kawałki, tworzą nowe, własne wersje bo jakaś muzyka ich inspiruje ale mają nieco odmienną wizję.

Tu mi delikatnie mówiąc szczęka opadła. Spytaj, który DJ zremixował kawałek bez zgody twórcy? A jeśli nawet to zrobił to w zaciszu domu nie chwaląc się tym przed światem. Bo w przeciwnym wypadku by dostał taką karę, że by się do końca życia nie wypłacił.
Aż nie dowierzam jak Ty brniesz w tematy, o których nie masz zielonego pojęcia ale zamiast się doedukować udajesz mądrego. Przecież właśnie tak powstała większość remiksów krążących po sieci. Z tych "mniej" znanych sprawa z DJ Danger Mouse, który zmiksował "Biały Album" Bitelsów z "Czarnym Albumem" Jay-Z tworząc "Szary Album" i udostępniając go w sieci. Bez wiedzy ani zgody żadnego z twórców bądź właścicieli praw autorskich, którzy oczywiście się o wszystkim dowiedzieli. Nie został w rzaden sposób ukarany a jedynie musiał obiecać, że ponownie nie zrobi czegoś takiego. Dzięki temu się wypromował i potem współpracował z Gorillaz. Do tego polecam film "GoodCopyBadCopy", gdzie jest o tym więcej. Jest tam przedstawiona krótka historia jednego DJ'a, który miksuje różne kawałki. Jest też o piractwie w różnych częściach świata, występują tam również właściciele niektórych wytwórni i sklepów muzycznych - polecam.

WickeD napisał:
Post diggera, jest absolutnie nie do skomentowania. Oby jaknajmniej takich ludzi.
Czyli gdy nie ma się odpowiedzi na czyjeś poglądy lub nie chce się podjąc dyskusji, najlepiej skrytykować osobę, która takowe posiada udając mądrzejszego. Naprawdę dojrzałe podejście, gratuluję.

@Jero czy ja wiem czy offtop? Pisałem o dostępności informacji dla każdego oraz o piractwie, przecież to tematy ściśle powiązane z Anonimowymi.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
wickeD
Redaktor


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 77


PostWysłany: 18 sierpnia 2011, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cytat:
Czyli gdy nie ma się odpowiedzi na czyjeś poglądy lub nie chce się podjąc dyskusji, najlepiej skrytykować osobę, która takowe posiada udając mądrzejszego. Naprawdę dojrzałe podejście, gratuluję.

Ktos kto twierdzi, że:

Cytat:
Co do wartości intelektualnej - powinna być bezwzględnie dostępna dla wszystkich a więc i nieodpłatnie.

oraz
Cytat:
Dlaczego ja muszę ciężko wypracowane pieniądze przeznaczać na elektroniczną kopię jakiegoś dzieła, której to (kopii) stworzenie nie kosztowało autora absolutnie żadnego wysiłku ani pieniędzy?

a także
Cytat:
I to ma być w porządku dla kogoś kto ciężko pracuje na swoje pieniądze lub jest po prostu biedny?

jest albo bardzo młody, albo bardzo głupi. Ja wole mieć nadzieję, że głupi nie jesteś i zwyczajnie za parę lat zmienisz poglądy. A produkować się na odpowiedzi do zacytowanych fragmentów nie mam zamiaru - orka na ugorze mnie nie bawi.
Koniec offtopu z mojej strony.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*WDD* digger
V.I.P.


Dołączył: 26 Gru 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 360

Skąd: ta agresja?

PostWysłany: 19 sierpnia 2011, 3:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

"WickeD Twoim zdaniem jestem bardzo młody lub bardzo głupi. Nie wiem co to miało wspólnego z tematem dyskusji. Co więc powiedzieć o osobie, która zamiast odnieść się do czyichś poglądów wciąż próbuje zdyskredytować osobę a NIE jej poglądy? Oceniasz mnie na podstawie paru wypowiedzi na forum, nie podejmujesz ze mną rzeczowej dyskusji i masz się za kogoś mądrego i dojrzałego? Zabawne.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Joker.
Why so serious?


Dołączył: 03 Sty 2010
Ostrzeżeń: 2
Posty: 504

Skąd: Łódź

PostWysłany: 19 sierpnia 2011, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

No to poleci offtop.
Digger, powiem Ci tak. Bredzisz jak potłuczony. Na pierwszy ogień weźmy tego całego Dj'a od szarego albumu. Umieścił kawałki w sieci, tak? Za darmo? Czy zarobił coś na nich? Bo jeśli nie, to mogą mu skoczyć, nie czerpał z tego korzyści materialnych. Gdyby wydał go na albumie który trafił by do sprzedaży mogliby mu się dojebać za prawa autorskie. Nie musieliby, ale mogli i koleś byłby udupiony. Tak ma się właśnie sprawa z coverami albumowymi. Bez zezwolenia od kogoś kto ma prawa autorskie nie masz prawa zarabiać na czyjejś twórczości. Fakt że takie pozwolenia nie zawsze są odpłatne. Ot, dobra wola producentów/artystów. Teraz pomyśl ile zarobisz na jakimś programie partnerskim a na sprzedaży albumów? Bo sądzę że z tego drugiego będzie większa kasa. Każdy chcę zarobić tak jak potrafi. W tym przypadku jest to tworzenie muzyki. Jeśli ktoś jest w tym dobry nie potrzebuje też takiego kapitału jak na otworzenie sklepu z gadżetami czy szkoły muzycznej. Poza tym, jeśli nie będzie promowany, nie będzie sprzedawał albumów to nie będzie popularny, więc po ch** mu sklep z gadżetami których nikt nie kupi? Gdy założy szkołę muzyczną też popularny nie będzie. A wielu artystów na pewno chce być w centrum uwagi. Więc tak czy inaczej dla muzyków bardziej opłacalne jest nagrywanie albumów. To całe Angry Birds jest za darmo tylko dzięki reklamom. Podobnie było z Trackmanią ale wycofano reklamy i gracz który nie kupił pełnej wersji nie mógł już się cieszyć w 100% z produkcji. Więc co robił? Albo kombinował jak koń pod górę albo szedł i kupował. Podejrzewam też że kompletnie nie zrozumiałeś Outsidera gdy pisał o chwaleniu się. To chyba tyle.
Przypuszczam że nie odpuścisz i będziesz brnął w zaparte. Twoja sprawa.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
P4G tyta
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 20 Kwi 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 481

Skąd: Rybnik

PostWysłany: 05 listopada 2011, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

...a Facebook dalej działa...
_________________
AUDIO Onkyo 307 + Onkyo 406 + Kef C7 + Kef C6 + Jbl ES 250 PW + stare surroundy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
°XX Jero
Admin


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 1077
Skąd: Łódź

PostWysłany: 05 listopada 2011, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Bo to była ściema...? :> Anonimowi nawet na twitterze dzisiaj napisali podobno, że nie mieli by sensu niszczyć FB.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 05 listopada 2011, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Anonimowi na Fejsie zdementowali pogłoski o tym ataku na krótko po tym, jak się pojawił ten film niby od nich. Więc nie wiem, na co wy w ogóle czekaliście.
_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?