Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Pamięć RAM
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
мЯτ Grimm
Jeździ konno


Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 36


PostWysłany: 08 lipca 2012, 15:26    Temat postu: Pamięć RAM Odpowiedz z cytatem  

Otóż rok temu zakupiłem sobie kompa o nastepującej specyfikacji:
Procek AMD Phenom 955 BE (dokupiłem chłodzenie SilentumPC Fortis bo boxowe było do dupy Confused )
Płyta : MSI 870A-G54
Karta : HIS Radeon HD6870 turbo 1GB
Pamięć: Patriot dedykowane pod AMD 4GB 1600 Mhz
http://www.agito.pl/pamiec-patriot-ddr3-2x2gb-1600mhz-cl8-gamer-2-series-amd-black-edition-llk-96-576877.html

Ostatnio postanowiłem sobie dokupić RAM, gdyż wydaje mi się ,że taka karta graficzna potrzebuje więcej RAMu.
Myślałem o tej ofercie :
http://allegro.pl/patriot-amd-performance-8gb-1600-2x4-kit-cl8-box-i2462051194.html
Pamięci też są dedykowane pod AMD , będą miały tę samą częstotliwość .
Jednakże mają różne opóźnienia (ang. "Cycle Latency") obecnie mam kości z opóżnieniami 8-8-8 , a te które mam kupić mają mieć 8-9-8. Niestety nie znam się na tyle dobrze i te cyferki nic mi nie mówią.
Dlatego może orientuje się ktoś czy można łączyć w ten sposób kości , aby docelowo uzyskać 12GB i czy jedne kości nie będą opóźniać drugich itp.
I czy zmiana 4GB na 12GB poprawi wydajność kompa np. przy rederowaniu w programch 3d.

Z góry dziękuję za pomoc Wink

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
złozi
Junior ujeżdżacz


Dołączył: 12 Sie 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1919

Skąd: masz taki brzydki ryj, chuju?

PostWysłany: 08 lipca 2012, 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Renderowanie głównie opiera się na procesorze. CPU to priorytet w grafice 3d. Pamięć RAM służy głównie do tego, aby przy naprawdę większych projektach, program nie wysypał się podczas renderu, bądź samej pracy na projekcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?