Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Wybory II Tura
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów?
Bronislaw Komorowski
31%
 31%  [ 22 ]
Jaroslaw Kaczynski
27%
 27%  [ 19 ]
Nie będę glosowac mimo iz mam do tego prawo
11%
 11%  [ 8 ]
Nie będę glosowac bo nie jestem pelnoletni
30%
 30%  [ 21 ]
Wszystkich Głosów : 70

Autor Wiadomość
«RH» rugger
Doświadczony driver


Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 108


PostWysłany: 22 czerwca 2010, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Sorry Majkel ale niestety odnoszę wrażenie, że nie za bardzo wiesz co piszesz, interpretujesz rzeczy na swój własny dziwny sposób, jeżeli już piszesz to sprawdź jakie ustawy zawetował i o czym one były.

http://www.prezydent.pl/aktywnosc/ustawy/zawetowane/

Poczytaj sprostowania dot. odrzucania tych ustaw.

Jeżeli już chodzi o ustawy to od razu odniosę się do postu Khasiusa, który w innym temacie napisał ostatnio:

"Maskara jak biedni intelektualnie i politycznie jesteście... Shocked Dlatego tez nie ma co się dziwic, co za ludzie nami rzadza. W koncu jaki lud tacy jego reprezentanci.
"

a który teraz pisze

"Przypisujecie zasluge Kaczynskiemu ze podpisal 870 (czy ile tam jest) ustaw i wielbicie go pod niebiosa. A kto te ustawy tworzyl i zatwierdzal? on? Widac, ze rzad jest aktywny skoro tyle ustaw poszlo do podpisu i zadna w tym zasluga sp. prezydenta, który jedynie podpis skladal.Jak tylko brat powiedzial co mu nie pasi, to wetowal, najczesciej to co mialo sporo zmienic. Nie mowiac o tym ze nawet nie patrzyl komu ordery przyznaje."


Rozgranicz liczbę ustaw podpisanych w obu rządach za kadencji LK. W rządach PiSu ok 400, w rządach PO trochę ponad 400. Do tego dochodzą 43 inicjatywy ustawodawcze. (dane do konca roku 2009 - 840 podpisanych ustaw). Tak więc przypisz liczbę obu rządom. Jedni pracowici ( lub nie ) jak drudzy. To, że negujesz samodzielność prezydenta jest śmieszne. Mogli się konsultować, byli braćmi, założyli jedną partie i mają te same poglądy. Dziwne by było jak by miał inne poglądy. Napisz ile i jakie ordery nie właściwie komuś przyznawał, bo nie mogę się odnieść. Jedynie co mogę na ten temat powiedzieć, że odznaczał ludzi zapomnianych przez III RP takich jak A. Walentynowicz, bo to pamiętam.

"Widze ze nie macie kompletnie swoich pogladow, jedynie co to powtarzacie co wam powiedza. Np. "to TVN i GW wina, oni sa zli" tylko kur** może 5% osob oglada i czyta to zeby miec jakieś poglady polityczne, reszta ma to w d*pie bo i tak ma zdanie wyrobione i zadne tvny itp tego nie zmienia, ale wy i tak będziecie pierdolic. Wszystko co negatywne o kims lapiecie jak tonacy powietrze, nie majac kompletnie nic na potwierdzenie tego."

TVN i GW to są media salonowe. Wystarczy popatrzeć na założycieli lub redaktora naczelnego A.Michnika, który to będąc tym redaktorem popiera Komorowskiego, gw jest nastawiona na objazd opozycji a nie rządu, co widać w wystąpieniach ich publicystów w mediach, nigdy nie widziałem żeby ktoś z gw zgodził się z pisem, nigdy. Jeżeli twierdzisz, że największe media nie mają wpływu na poglądy to raczej się mylisz.

I do ostatniego zdania... Każdy ma cechy negatywne, ale trzeba umieć pokazać cechy pozytywne a w tym kontekście o PO tego nie potrafię powiedzieć ani pokazać. Pokażcie mi co zrobiła PO a nie tylko potraficie pokazać czego nie zrobiło PiS i mnie nim straszycie ; )

Na dokładkę o prawdomówności. Przypomnij sobie zdanie Tuska o Belce w 2004 roku, oraz zapewnienie Komorowskiego, że jeżeli Romuald Szeremetiew zostanie uniewinniony odejdzie z polityki. Został uniewinniony, Komorowski został w polityce. Tyle. Bliżej jest nam do 3 mln mieszkań niż do irlandii ; )

DZIESIĘĆ ZOBOWIĄZAŃ PLATFORMY

Polska zasługuje na cud gospodarczy

1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki,
zwiększymy emerytury i renty
3. Wybudujemy nowoczesną sięć autostrad, dróg ekspresowych,
mostów i obwodnic
4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i
zlikwidujemy NFZ
5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą
prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku
8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować
w Polsce
9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.

oraz

http://markd.pl/afery-po/

, w internecie można znaleźć 73 obietnice Tuska z expose.

Co do tego linka. Lepiej umyć ręcę, niech samorządy robią co chcą, my nie będziemy mieli z tym nic wspólnego - podejście rządu. No ale mogę się mylić oczywiście, nie jestem inteligentny ani intelektualnie ani politycznie. sija.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
°XX Majkel
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 07 Lut 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1302



PostWysłany: 22 czerwca 2010, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cytat:
Sorry Majkel ale niestety odnoszę wrażenie, że nie za bardzo wiesz co piszesz, interpretujesz rzeczy na swój własny dziwny sposób, jeżeli już piszesz to sprawdź jakie ustawy zawetował i o czym one były.

sry, ale polityka się interesuje tylko przez media, wiec faktycznie powtarzam to co one... Ale ty robisz dokładnie to samo. Wszystko czego się dowiadujesz przeszlo przez różne rece mogla pojawic się manipulacja, ja tylko weryfikuje wiadomosci ktore dostaje przez pryzmat logiki i realiow, ktore fakt faktem sa moimi subiektywnymi pogladami. Jednak wy się niczym nie roznicie. Prawda jest taka ze media maja wplyw na kazdego z nas, chyba ze ktos ma bezposrednie zrodla w co bardzo watpie, i każdy ma swoje subiektywne zdanie.
Neistety boli mnie to ze w tej dyskusji nikt nie jest w stanie przemysliec tego co mowi druga strona konfliktu, ja się znowu dalem w to wpierdolic i wlasnie koncze ;p pozdrowienia Smile

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KD Psik
Pirat drogowy


Dołączył: 17 Lip 2007
Ostrzeżeń: 2
Posty: 968



PostWysłany: 22 czerwca 2010, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Bartok napisał:
Psikuta napisał:
...
.

1 To ze lekarz został złapany na korupcji nikogo nie obchodzi , wszyscy tylko o jednym niefortunnym zdaniu.
2 Jakie kur** wrobienie??? Normalna prowokacja CBA, Lepper był podejrzany o takie rzeczy to go chcieli złapać na gorącym uczynku
3 Beata S to była posłanka PO ,ale dojebałeś...
4 każdy kto ma troszkę rozumku wie ze Blida zabiła eis bo była zamieszana w aferę węglowa , co myślałeś ze ja zabili??? niby po co?? ona nic nie znaczyła wtedy
5 Polityka , polityka , to ze Pis zachęcał posłów samoobrony do przejścia na ich stronę to nic złego , a o żadnych przekupieniach nie słyszałem


serio masz tak na@%@%@% w tej bani ?
1. Jak na razie żadnego zabójstwa mu nie udowodnili...
co do 2 3 4 5 - człowieku nie widzisz że tu nie chodzi o to czy w dobrej sprawie tylko k**wa w jaki sposób ? czy wejścia do domu nad ranem agentów i wynoszenie kogoś w kajdankach jest normalne w stosunku do lekarza? bo co, pewnie im uciekał przez okno w szpitalu -.-

bardzo dobrze wiem skąd jest Sawicka Smile chodziło mi w jaki sposób próbowali zniszczyć PO Smile


@rugger a czy Tusk miał i premiera i prezydenta aby te obietnice spełnić ?

_________________

KDteam.pl
Katalogi stron : Katalog Stron SEO i Darmowy Katalog

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
«RH» rugger
Doświadczony driver


Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 108


PostWysłany: 22 czerwca 2010, 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Psikuta napisał:
...
@rugger a czy Tusk miał i premiera i prezydenta aby te obietnice spełnić ?


Ma stabilniejszą koalicje, jeżeli by próbował i jeżeli są one realne to powinien wdrażać takie projekty, jeśli by były blokowane przez prezydenta były by w wykazie ustaw zawetowanych ; )

Majk staram się konfrontować mainstreamowe, największe media z opiniami publicystów ( z reguły jednostronnych Very Happy ), blogerów, frondystów itp. ; x Ja mogę przemyśleć co piszesz ale oprzyj się na faktach, nie domysłach lub przekłamaniach : P Ja próbuje, pewnie nie zawsze mi wychodzi ale zawsze cuś; ) Oczywiście każdy ma własne zdanie ...


Ostatnio zmieniony przez «RH» rugger dnia 22 czerwca 2010, 22:21, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] mat154
V.I.P.


Dołączył: 18 Mar 2006
Ostrzeżeń: 2
Posty: 574



PostWysłany: 22 czerwca 2010, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Bartok napisał:
Psikuta napisał:
...
.

1 To ze lekarz został złapany na korupcji nikogo nie obchodzi , wszyscy tylko o jednym niefortunnym zdaniu.
2 Jakie kur** wrobienie??? Normalna prowokacja CBA, Lepper był podejrzany o takie rzeczy to go chcieli złapać na gorącym uczynku
3 Beata S to była posłanka PO ,ale dojebałeś...
4 każdy kto ma troszkę rozumku wie ze Blida zabiła eis bo była zamieszana w aferę węglowa , co myślałeś ze ja zabili??? niby po co?? ona nic nie znaczyła wtedy
5 Polityka , polityka , to ze Pis zachęcał posłów samoobrony do przejścia na ich stronę to nic złego , a o żadnych przekupieniach nie słyszałem


Ad 1) przez to "niefortunne" zdarzenie polska transplantologia znajduje się w poważnym kryzysie do tej pory, o czym zresztą mówiły wszystkie media, zarówno wielce obiektywna tvp, jak i stronniczy tvn, czy polsat.

Napisał bym jeszcze wiele wiele wiele więcej na temat obydwu panów, ale zwyczajnie mi się nie chce. Ja głosuję na Bronka, daję PO mój kredyt zaufania, a jeżeli się chłopaki nie sprawdzą to zawsze mogę im się za to odpłacić za rok w wyborach parlamentarnych.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
°XX Majkel
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 07 Lut 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1302



PostWysłany: 22 czerwca 2010, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cytat:
Majk staram się konfrontować mainstreamowe, największe media z opiniami publicystów ( z reguły jednostronnych ), blogerów, frondystów itp. ; x Ja mogę przemyśleć co piszesz ale oprzyj się na faktach, nie domysłach : P Ja próbuje, pewnie nie zawsze mi wychodzi ale zawsze cuś; )

i to mi się podoba... Jak tak cie to interesuje ^^ ja nie mam tyle ochoty wglebiac się w ta polityke wiec tylko czasem zly klamliwy tvn i media internetowe (tu bardzo różne). I fajnie mi się z toba gadalo apropos 10 kwietnia, acz pamiętaj ze to ty sugerowales jednak zamach Razz a fakt faktem wyszlo ze lechu zabil 96 osob (taaa, tu będzie wielka krytyka, ale proszę pw gg fb nk a nie zmieniac tematu, chociaż już sam trochę odbieglem) koncze już definitywnie dobranoc ;*

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 23 czerwca 2010, 7:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Majkel napisał:

slonko...
oryginal:
jarus telefon do lesia
tlumaczenie:
jarus za pomoca aparatu telefonicznego nawiazuje rozmowe z lesiem
interpretacja:
jarus rozmawia z lesiem

tylko o to mi chodzilo, czy to takie K.U.R.W.A trudne?


Nazywasz mnie idiotą, a sam jesteś większym durniem. Metonimia to dla Ciebie metafora?
To już nie pierwszy (i pewnie nie ostatni) twój żałosny post. Kiedyś jeszcze miałem do tego cierpliwość. Teraz gdy zarzucasz ludziom głupotę, żądając argumentów a nie potrafiąc sam czegokolwiek z głową napisać, można śmiało po tym poście stwierdzić, że jesteś forumowym imbecylem jak i nie masz podstawowej ogólnej wiedzy (nie chodzi mi tutaj o politykę, tylko o podstawową wiedzę wyniesioną z liceum czy nawet wcześniejszych szkół). Jak się czegoś nie wie, to się albo o tym nie pisze/mówi, albo wystarczy poczytać, by się dowiedzieć. Ok, masz jeszcze czas - ktoś by mógł napisać. Tyle, że ty już wybrałeś lizaczek od starszego pana przesiadującego pod szkołami (<----spróbuj to odkodować, mistrzu metafory).
Dodam jeszcze, że napisałeś o tym, że "ja tylko weryfikuje wiadomosci ktore dostaje przez pryzmat logiki i realiow, ktore fakt faktem sa moimi subiektywnymi pogladami. Jednak wy się niczym nie roznicie. Prawda jest taka ze media maja wplyw na kazdego z nas, chyba ze ktos ma bezposrednie zrodla w co bardzo watpie, i każdy ma swoje subiektywne zdanie. " Wszystko byłoby super i pięknie, tyle że gdy ja napisze coś swojego subiektywnego "wyciągniętego" z mediów to od razu skaczesz po mnie, że ja "krzyczę" (zamiast napisać jak np. Fefan czy Psikuta, jakiś kontrargument)...

Teraz kilku z was będzie sobie na mnie mogło używać, bo w końcu w gadce o wyborach kogoś obraziłem. Mam to gdzieś. I tak z dyskusji zrobiło się coś w stylu rozmów ateistów z wierzącymi, gdzie ci pierwsi chcą dowodów na istnienie Boga, a drudzy dowodów na nie-istnienie (dla niedomyślnych szesnastolatków a'la Majkel - znaczy to, że nie ma <już> dyskusja sensu). I tak dla Was osoby głosujące na Kaczyńskiego to moherowe głąby, a ja się nie przekonam do Komorowskiego (choć pierwszy post Psikuty w tym temacie jest niezwykle ciekawy i daje do myślenia - szkoda, że tak mało jest konkretnie napisanych z głową rzeczy, bo dla kilku z was lepiej zarzucić jakąś pioseneczką lub bzdurą typu, że "lechu zabił 96 osób").

Pozdrawiam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jack Bauer
Moderator


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1146



PostWysłany: 23 czerwca 2010, 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Dobra mój ostatni post w tym wątku z zapytaniem:

Czy może ktoś napisać, dlaczego mam głosować na J. Kaczyńskiego, natomiast ktoś inny niech napisze dlaczego na B. Komorowskiego?

Tylko bez obrażania jednego i drugiego kandydata oraz bez oskarżania użytkowników tego forum.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
KD Maciuś
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 24 Sie 2006
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1669

Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 04 lipca 2010, 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

KACZYŃSKI Jarosław Aleksander
50.41% 3981310
KOMOROWSKI Bronisław Maria
49.59% 3916709

Powiedzcie, że to jest żart... :? Demokracja nie jest dla Polaków. Nie w kraju, gdzie większość to wieśniaki takie jak tam na Podkarpaciu, dno i 5 metrów mułu. Czy 2 lata rządów PiSu nie wystarczyło ludziom, żeby zrozumieć kim jest Kaczor? Oni na prawdę wierzą w jego fałszywą przemianę, to jest straszne, dają drugą szansę takiemu skur......., nie, nie wierzę.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
«RH» Lox
Moderator


Dołączył: 21 Sty 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 2600

Skąd: Skąd: Skąd: Skąd:

PostWysłany: 04 lipca 2010, 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

jajca jak berety Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Botrex
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 454

Skąd: Włocławek

PostWysłany: 04 lipca 2010, 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Dziękuję za nazwanie mnie błotem Mac. Jestem z centrum Polski, a głosowałem na Kaczyńskiego.

Może następne 5 lat burdelu wpoi ludziom do głowy, że dupokracja jest zła.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KD Maciuś
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 24 Sie 2006
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1669

Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 04 lipca 2010, 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Podkarpacie to nie centrum Polski Smile Chodziło mi o to, że tam jest ten najgorszy elektorat Kaczora ;s
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tableta
Jeździ konno


Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 29
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05 lipca 2010, 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

I za jaką opcją tu być?

-Wygrana Bronka i prawdopodobnie ostatni rok rządzenia PO ,czy też ujrzenie min po przegranej takich osobników jak Jaruzelski, Wajda oraz Bartoszewski.

To dopiero dylemat Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] mat154
V.I.P.


Dołączył: 18 Mar 2006
Ostrzeżeń: 2
Posty: 574



PostWysłany: 05 lipca 2010, 0:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ufffff... Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 05 lipca 2010, 0:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

mat154 napisał:
Ufffff... Very Happy

tez uffffffffffff.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Botrex
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 454

Skąd: Włocławek

PostWysłany: 05 lipca 2010, 0:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Oj tam Jakub, i tak tylko czekać aż ta Twoja Turecka Republika Niemiec i Rosja nas podzielą przy rozbiorach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Potman
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Wrz 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 558

Skąd: Przemyśl

PostWysłany: 05 lipca 2010, 0:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jestem z Podkarpacia, nie mieszkam w błocie, mam prąd , komputer i internet. Dziękuje
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Botrex
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 454

Skąd: Włocławek

PostWysłany: 05 lipca 2010, 1:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Typowy elektorat Komorowskiego. Uważa się za bogatszych, mądrzejszych, z większym penisem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 05 lipca 2010, 1:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Potman napisał:
Jestem z Podkarpacia, nie mieszkam w błocie, mam prąd , komputer i internet. Dziękuje


hi hi. fajne!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*тсω* chybeck
Pirat drogowy


Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 905
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 05 lipca 2010, 1:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Botrex napisał:
Typowy elektorat Komorowskiego. Uważa się za bogatszych, mądrzejszych, z większym penisem


typowy elektorat kaczyńskiego. okłamani przez niego mieszkańcy wsi, bo wierzą, że prezydent zmieni wszystko, a tak naprawdę niewiele może, tyle co zawetować, oraz mocherowa armia ojca tadzia.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?