Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Alior Sync
Idź do strony Poprzedni  1, 2 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
*тсω* Meg
Furious Admin


Dołączył: 13 Paź 2007
Ostrzeżeń: 5
Posty: 1107

Skąd: Sopot

PostWysłany: 25 lipca 2012, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Eee, ja mam tylko takie skromne pytanie, czy Wy myślicie, że banki to instytucje charytatywne? Very Happy Jak się chce mieć konto, karte i inne bajery wiadomo, że na czymś zarobić muszą, jakiś haczyk ZAWSZE będzie. Po prostu wybierz taki bank gdzie te opłaty będą jak najmniejsze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
złozi
Junior ujeżdżacz


Dołączył: 12 Sie 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1919

Skąd: masz taki brzydki ryj, chuju?

PostWysłany: 25 lipca 2012, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Takie czasy, że człowiek stara się oszczędzić na każdym kroku. I tak jesteśmy zdzierani z każdego grosza. Jest możliwość wyboru, także staram się dobrać odpowiedni bank do swoich potrzeb.

Nie wiem co muszą utrzymywać banki internetowe bez siedziby, hosting www? Smile

Najlepiej chyba wyjdę na mBnku, a jak nie, to strzelam w Alior Sync, zawsze coś nowego.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
*тсω* Meg
Furious Admin


Dołączył: 13 Paź 2007
Ostrzeżeń: 5
Posty: 1107

Skąd: Sopot

PostWysłany: 25 lipca 2012, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

złozi napisał:

Nie wiem co muszą utrzymywać banki internetowe bez siedziby, hosting www? Smile
.

Jeszcze raz, banki to instytucje, które chcą zarobić a nie charytatywnie rozdawać wsjo. ; ) ale cała reszte rozumiem tylko nie oczekuj, że będziesz miał wszystko free

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
złozi
Junior ujeżdżacz


Dołączył: 12 Sie 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1919

Skąd: masz taki brzydki ryj, chuju?

PostWysłany: 25 lipca 2012, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Meg, nie unoś się tak. Smile

Nie oczekuję, że będzie wszystko za free, wiadomo że tak nie będzie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
*тсω* Meg
Furious Admin


Dołączył: 13 Paź 2007
Ostrzeżeń: 5
Posty: 1107

Skąd: Sopot

PostWysłany: 25 lipca 2012, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ależ ja się absolutnie nie unoszę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
°XX Jero
Admin


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 1077
Skąd: Łódź

PostWysłany: 26 lipca 2012, 9:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ty myślisz, że bank internetowy do tylko serwer i 2-3 ludzi którzy to obsługują? Sobie chyba jaja robisz Very Happy Poza tym, siedzibę tak czy inaczej gdzieś muszą mieć choćby po to, żeby gdzieś usadzić cały swój call center. Strona i cały system bankowy też nie stoi na jednym wynajętym serwerku. Wszystko kosztuje więc tak jak Meg mówi, wszędzie będziesz miał jakieś opłaty, ukryte nie ukryte a nawet jak by mieli Ci zabierać za coś 10 zł/miesiąc za konto to i tak nie jest aż tak dużo. Bez przesady, trzeba oszczędzać ale nie zachowywać się jak totalna sknera.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] SuNRisE
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 1771
Skąd: Poznań

PostWysłany: 26 lipca 2012, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

w mBanku masz chyba 5zł za karte ja mam tak przynajmniej ale jak wydam 100 zł w ciagu miesiaca to opłata jest niwelowana także to jest plus. Potem jak masz pewną sumę na koncie to nawet jak masz koszt 5zł czy 2zł za prowadzenie konta to "konto samo na siebie zarabia". Jak dla mnie mBank to jest bardzo dobry bank. A ten nowy alior wg mnie dość słabo wygląda bo alior bank którym sync jest dzieckiem jest słabym bankiem pod względem młodych użytkowników.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
~FM~ Piotruś
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 568
Skąd: Gdańsk-Tczew-Gdańsk i tak w kółko

PostWysłany: 26 lipca 2012, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

SuNRisE napisał:
w mBanku masz chyba 5zł za karte ja mam tak przynajmniej ale jak wydam 100 zł w ciagu miesiaca to opłata jest niwelowana także to jest plus. Potem jak masz pewną sumę na koncie to nawet jak masz koszt 5zł czy 2zł za prowadzenie konta to "konto samo na siebie zarabia". Jak dla mnie mBank to jest bardzo dobry bank. A ten nowy alior wg mnie dość słabo wygląda bo alior bank którym sync jest dzieckiem jest słabym bankiem pod względem młodych użytkowników.



Tu się zgodzę, z Izzy Konta można korzystać nawet po przekroczeniu 18 roku życia, choć wydaje mi się że to tylko małe niedopatrzenie pracowników Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] SuNRisE
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 1771
Skąd: Poznań

PostWysłany: 26 lipca 2012, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ale izzy konto ma duże ograniczenia jeśli chodzi o wypłacanie i wpłacanie oraz rachunki maklerskie.
A no i placisz podatek od odsetek jedynie ktore ci naliczaja czyli jak masz dajmy 7zł odsetek na koncie zwyklym to oni biora ci jakieś 1,98 zł.

Lepiej zwykłe konto bankowe płacisz 5 zł za karte jeśli nie wydasz 100 zł w ciagu miesiaca. Do tego masz pewien % odsetek które dostajesz na koniec miesiaca na koncie zwykłym malutkie ale zawsze są. Możesz dodawać aż do 5 lokat na dosyć dobrym procencie. Zawsze szybko sprawnie wszystko idzie , konto mam od 6 lat jakos i nigdy nie było problem z niczym.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
złozi
Junior ujeżdżacz


Dołączył: 12 Sie 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1919

Skąd: masz taki brzydki ryj, chuju?

PostWysłany: 26 lipca 2012, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Dobra, dzięki wszystkim za propozycje. Teraz zaczynamy flame.


Cytat:
Bez przesady, trzeba oszczędzać ale nie zachowywać się jak totalna sknera.


Czyli Twoim zdaniem, jeżeli ktoś chce oszczędzić w maksymalnym możliwym stopniu, to jest totalną sknerą? bo nie chce zapłacić raz na miesiąc kilka zł? Głupie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
°XX Jero
Admin


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 1077
Skąd: Łódź

PostWysłany: 26 lipca 2012, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Mówisz flame, ok Smile

Nie, chodzi mi o to, że nie da się oszczędzać na każdym kroku. Owszem, są dla przykładu, tanie substytuty różnych produktów (spożywczych, rtv/agd, etc.) ale kurde, czasami oszczędzając na każdym zakupie, można się przejechać i i tak wydać więcej niż jak byś kupił coś droższego ale lepszej jakości.
złozi napisał:

Czyli Twoim zdaniem, jeżeli ktoś chce oszczędzić w maksymalnym możliwym stopniu, to jest totalną sknerą? bo nie chce zapłacić raz na miesiąc kilka zł? Głupie.

Jeżeli chodzi o konta bankowe, jesteś sknerą jeżeli uważasz, że koszt 2-5-10 zł jest zdzieraniem z ludzi kasy. Banki i inne instytucje nie działają charytatywnie, wszystko musi kosztować. Kwestia tylko żeby wybrać w tym przypadku najtańszą opcję (bo tu akurat nic się nie "zepsuje"). I nie, to nie jest głupie. Głupie jest właśnie myślenie, że skoro bank jest internetowy to po co im płacić skoro nawet siedziby nie mają? Wsio, o to mi chodzi.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 26 lipca 2012, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Gdybym miał płacić bankowi 10 zł miesięcznie, to nie miałbym kasy na ostatniego LAN-a Alko W takim wypadku wolałbym trzymać kasę w skarpecie, ewentualnie w szufladce. Smile Od marca 2011, jak umowa podpisana, nie dostali ode mnie ani grosza i Madzia może sobie w to nie wierzyć. Razz Odsetki to bajka - skoro dają odsetki, to za co innego wezmą, więc albo wyjdziesz na zero, albo na minus. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
#p~S* Scrappler
Yo MaDaFaKa


Dołączył: 25 Lut 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 734

Skąd: łódź

PostWysłany: 26 lipca 2012, 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

w d*pie byliście i g*wno wiecie
notabene to powiedzenie jednego z polityków z sejmu ahahahahah

tak w skrócie:
bank to organizacja przestępcza o charakterze finansowym, zajmująca się dobrowolnymi wymuszeniami oraz usankcjonowanymi w prawie kradzieżami.

kto trochę zna wuja wie, że obracam się w świecie kasy i nie małej i nauczyłem się o bankach i ich reprezentantach i ofertach niestety prawie samych złych rzeczy....ale do rzeczy... Smile

ZAWSZE JEST TAK, ŻE BANK OFERRUJE JAKIŚ PRODUKT ZA PÓŹNO. co to zanczy, to znaczy, że jeżeli giełda jest na szczycie i niedługo się zwali to bank oferuje fundusze czy produkty oparte na akcjach pokazując JAKIE TO WIELKIE ZYSKI BYŁY DO TEJ PORY. Kiedy giełda (jako przykład) ma zacząć rosnąć to w telewizji widzimy reklamy bezpiecznych produktów opartych na złocie czy obligacjach), czyli znów jesteśmy w czarnej ....pie bo nie zarobimy z trendem wzrostowym. Zauważcie kiedy banki reklamują jakie produkty i sami zrozumiecie Smile o czym piszę.

bank to firma i jak każda firma kalkuluje, że na tym produkcie (np karta płatnicza) zarobi 100.000zł rocznie (oni liczą globalnie na cały kraj) a na innym jak np: prowadzenie rachunku dołoży 40.000 rocznie, czyli (mega upraszczając) wyjdzie do przodu 60.000zł. W ten sposób pojawiają się darmowe konta, lub karty lub przelewy lub zakupy walut bez prowizji bo w innych dziedzinach bank zarabia "przy okazji" a my myślimy, no skoro mam (np:) konto gratis to w d*pie i wezmę tą kartę skoro tak tanio chcą i płacimy haracz.

Wujo robi transakcje w milionach ale liczy grosze bo inaczej nic nie miało by sensu chopaky. W skrócie, rozpatrujcie oferty banków całościowo, czyli wypiszcie sobie wszystkie produkty z których zamierzacie (nawet potencjalnie) skorzystać i spytajcie banku o ofertę na nie wszystkie przy założeniu że dadzą Wam coś tam na początek gratis lub za "pół ceny".

pozdro od wujka, nie długo robimy roundsy na turbo
ciao

_________________
...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
złozi
Junior ujeżdżacz


Dołączył: 12 Sie 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1919

Skąd: masz taki brzydki ryj, chuju?

PostWysłany: 28 lipca 2012, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Magdzia
czek dis aut

http://www.getinonline.pl/konto_skarbonkowe

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?