Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
IRC - Internet Relay Chat
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » TrackMania » TrackMania Nations Forever
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
w4rLike
Jeździ konno


Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 73
Skąd: Nysa

PostWysłany: 05 czerwca 2009, 12:43    Temat postu: IRC - Internet Relay Chat Odpowiedz z cytatem  

Cytat:
IRC (Internet Relay Chat) to narzędzie do porozumiewania się "na żywo" w sieci Internet. Użytkownicy przy pomocy odpowiedniego oprogramowania (tzw. klientów IRC) podłączają się do serwerów tworzących sięć IRC. W sieci tej użytkownika identyfikuje tzw. nickname (po polsku: pseudonim, ksywka -- w skrócie nick). W jednej chwili może przebywać na IRC tylko jedna osoba o danym nicku.

Rozmowa polega na przesyłaniu wiadomości między użytkownikami sieci IRC -- docierają one do rozmówcy zwykle po kilku sekundach. Takie wiadomości (linie tekstu) nazywane są mesgami.
(c) http://www.irc.pl/

Nie ma chyba już sceny, ktoraby nie posiadala swojego kanalu IRC. Jest to bardzo wygodny środek komunikacji poza czatem w samej grze. Wiadomo, ze nikt nie jest w stanie siedziec caly czas w grze i rozmawiac na czacie z wieksza grupa osob, oraz nie wszyscy maja ochote przesiadywac na TS/vt, dlatego tez odpowiednim srodkiem komunikacji jest IRC. Jego zaletami oprocz tego ze zawsze znajda się osoby do fajnych dyskusji jest także latwosc szukania sparingow miedzy teamami czy tez szukanie meczów dla reprezentacji. Taki kanal poza rozreklamowaniem wsrod graczy z Polski mozna rozreklamowac wsrod europejskiej stawki, i wtedy latwosc nawiazywania kontaktow, sparingpartnerow staje się dużo latwiejsza i bardziej dostepna.

Co myslicie o stworzeniu kanalu dla TM PL w sieci Quakenet?

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 05 czerwca 2009, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jak dla mnie bardzo fajna inicjatywa, Warlike Wink Ja już sobie rezerwuję miejsce na ircu. Jestem właśnie jednym z tyhc ludzi, które nie siadają na TS-ie ;> Zobaczymy, co się z tego urodzi, ale ode mnie masz aprobatę w sprawie tej inicjatywy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] oddowicz
Team Poland


Dołączył: 25 Lut 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 979

Skąd: CA

PostWysłany: 05 czerwca 2009, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

jestem jak najbardziej na TAK TAK TAK !!!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
w4rLike
Jeździ konno


Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 73
Skąd: Nysa

PostWysłany: 05 czerwca 2009, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Postanowilem ze i tak zrobie, a ile osob będzie w tym uczestniczyc to wyjdzie w praniu.

#tm.pl @quakenet

taki maly poradnik: http://www.forum.wiaderko.com/internet-i-sieci/4603-konfiguracja-mirc.html

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
[POL] Khasius
ESWC.pl 2k8 winner


Dołączył: 23 Mar 2006
Pochwał: 1
Posty: 555

Skąd: Piechowice

PostWysłany: 05 czerwca 2009, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja to irca zrazilem się parę lat temu i nic mnie już do niego nie zaciagnie. Razz

Wiem ze był (może i jest) kanal na ircu, gdzie wlasnie europejska (i nie tylko) stawka gada i umawia się na różne mecze. coś tam chyba przy NC było jak dobrze pamietam, ale niestety adresu nie znam. Chyba nawet polski kanal był. W każdym bądź razie coś tam chyba jest, ale szczerze watpie czy jest to czesto uzywane, chyba tylko przy turniejach. Wink
Ale zawsze to dodatkowa mozliwosc komunikacji, wiec czemu nie.

EDIT
Chyba taki adres #ET.TM ale ktos kto to uzywa musialby sprawdzic.

_________________


Ostatnio zmieniony przez [POL] Khasius dnia 05 czerwca 2009, 13:44, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] Coof
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 01 Lut 2007
Posty: 2557


PostWysłany: 05 czerwca 2009, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jeżeli już was to trochę interere to kanały, które warto znać trackmaniakom.

#et.tm <- kanał od et-generations. Siedzą tam czołowi gracze, z Bergiem nolifem można tam pogadać prawie non stop. To dzięki ircowi wrzuciłem wam chociażby mini-wywiad z frostbeule przed ESWC San Jose.
#esl.tm <- wiadomo
#trackmania.pl <- nie wiem czyje to ale idlować można ;d

No i są klanowe ale nie pamiętam innych niż #pgs.

Poza tym jeśli wam się nudzi to możecie wejsc na #quiz.pl i spróbować odpowiadać na ciekawe i mniej ciekawe pytania.

Poza tym headshot ma swój kanał i coś tam jeszcze. Ogólnie IRC to chyba najlepsze narzędzie do komunikacji między graczami.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
#p~S* h0lus
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Cze 2006
Ostrzeżeń: 1
Posty: 987

Skąd: Reykjavik

PostWysłany: 05 czerwca 2009, 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

jest wiele kanalow tmnf

#esl.tmn
#et.tm
#TrackMania.pl (kanal bodajze Lamy ale mamy tam +M )
#trackmania.se (.no etc etc)
#trackmania
#etcetcetcetc :p
etc etc etc ogolnie jak ktos nie ogarnia sprawy autho'w , bnc etc etc to pisać na gg to pomoge jak tylko się da

_________________
[url=http://uk.playstation.com/psn/profile/h0lusek/]

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
khorinis
Doświadczony driver


Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 242


PostWysłany: 05 czerwca 2009, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jak dla mnie pomysł też dobry. Tak samo jak iam nie wchodzę na tsa/vt, irc to świetna alternatywa. Oprócz tego, oferuje coś takiego jak irc quizy : ) : ),
_________________
"Człowiek uczy się na błędach" - nie jestem człowiekiem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
devt
Doświadczony driver


Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 168


PostWysłany: 29 czerwca 2009, 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

dobry pomysł z tym IRC Very Happy
muszę sobie bnc załatwić Razz

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jack Bauer
Moderator


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1146



PostWysłany: 30 czerwca 2009, 7:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

na bash.pl sa teksty z irc :wink: zapowiada się swieza dostawa cytatow :wink:
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » TrackMania » TrackMania Nations Forever Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?