Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Studia...
Idź do strony 1, 2  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kiciak
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 09 Lis 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1408



PostWysłany: 11 grudnia 2009, 20:46    Temat postu: Studia... Odpowiedz z cytatem  

Mam pewien problem. Chciałbym zdawać na maturze rozszerzona matme i fizyke. Ale nie wiem co dalej. Na czystą matme nie bardzo mi się widzi bo co będę z tego miał? Zostane nauczycielem?Mad Z kolei informatyka odpada ponieważ nie zdam z niej matury. Tak wiec pozostają kierunki bardziej pod fizyke z której nie czuje się tak pewnie jak z matmy;/ Macie jakas rade gdzie mógłbym iść, na jaki profil?
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Outsid3r
Pirat drogowy


Dołączył: 27 Kwi 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 644

Skąd: Strzelce Kraj./Poznań

PostWysłany: 11 grudnia 2009, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Mam ten sam dylemat. ale naszczescie matura dopiero za 1,5 roku. IMO z matma i fiza to może jeśli Cie to kreci to transport lotniczy? ale tam tez trzeba dosyc w miare umic chemie z tego co wiem, ja tam się nad tym wciaz zastanawiam bo fajna maszyna ten samolot... Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kiciak
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 09 Lis 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1408



PostWysłany: 11 grudnia 2009, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

no widzisz ty za poltora roku a ja za pol^^
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Outsid3r
Pirat drogowy


Dołączył: 27 Kwi 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 644

Skąd: Strzelce Kraj./Poznań

PostWysłany: 11 grudnia 2009, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

to zrób 10000 kser swiadectwa maturalnego i wyslij na wszystkie mozliwe uczelnie i potem mysl co chcesz robić Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] hack
Team Poland


Dołączył: 06 Maj 2006
Pochwał: 2
Posty: 1225

Skąd: Kraków

PostWysłany: 11 grudnia 2009, 20:54    Temat postu: Re: Studia... Odpowiedz z cytatem  

Kiciak napisał:
Mam pewien problem. Chciałbym zdawać na maturze rozszerzona matme i fizyke. Ale nie wiem co dalej. Na czystą matme nie bardzo mi się widzi bo co będę z tego miał? Zostane nauczycielem?Mad Z kolei informatyka odpada ponieważ nie zdam z niej matury. Tak wiec pozostają kierunki bardziej pod fizyke z której nie czuje się tak pewnie jak z matmy;/ Macie jakas rade gdzie mógłbym iść, na jaki profil?


Szczerze ?


Po dobrze zdanej majcy rozszerzonej wszędzie się obecnie dostaniesz Wink

Na najbardziej upragnione kierunki może nie za pierwszym czy drugim podejściem ale 3 i 4 wrześniowy najczęsciej są takie, to nie będzie problemu.
już nie mowie o październikowym gdzie dopiero oficjalnie dziekanat dowiaduje się kto chodzi a kto nie.

W każdym razie ze studiami to teraz jest layt Smile Dostać się, dostaniesz się wszędzie tylko trzeba być naprawdę obieganym w tych sprawach:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
Kiciak
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 09 Lis 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1408



PostWysłany: 11 grudnia 2009, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Hack mi chodzi o to na jaki profil isc co by najlepiej na tym wyjsc w przyszlosci Razz
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Outsid3r
Pirat drogowy


Dołączył: 27 Kwi 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 644

Skąd: Strzelce Kraj./Poznań

PostWysłany: 11 grudnia 2009, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Teraz to chyba najlepsze studia techniczne. Ale przeciez nikt nie jest w stanie przewidziec co będzie za parę(nascie) lat. IMO każdy to powie zeby nie isc na kierunki typowo humanistyczne Smile A wiec już mozesz wykluczyc jedna opcje.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Matjas
Jeździ konno


Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 34
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 11 grudnia 2009, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Teraz to w sumie potrzeba inżynierów. Polska intensywnie buduje drogi, galerie handlowe itp. Więc może coś z tych kierunków.

Finanse też nie są złe. Poszukaj na necie. Po mat-fizie jest chyba dość sporo kierunków.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] hack
Team Poland


Dołączył: 06 Maj 2006
Pochwał: 2
Posty: 1225

Skąd: Kraków

PostWysłany: 11 grudnia 2009, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

kierunek nie profil to raz :-P


przyszlościowe kierunki to informatyka i ekonometria, zarządzanie różnego rodzaju nawet środowiskiem - masz magistra masz 10 patoli w łapie Wink

Każdy kierunek związany z naftą, gazem, wydobywaniem tych surowców, to również kasa ogromna obecnie, nie wiem jak będzie niedługo jak się surowce wyczerpią... ryzykowny jak dla mnie byłby ten kierunek dalszej nauki.

Co by tu jeszcze, Matematyka to też jest gruby biznes, szczególnie w obecnych czasach, gdy licealiście nie potrafią obliczyć zadania z 3 niewiadomymi a nawet z dwoma... Trygonometria jest dla nich za trudna a na geometrie analityczną się boja potem chodzić i nic nie wiedzą. już nie mówie ze na studiach ledwo kto co kapuje z granic i pochodnych a do całek i liczb zespolonych to już kręta dla tych osób droga, więc potrzeba ludzi z dobrym rozumieniem matematyki i nauczania jej w łopatoligiczny i logiczny sposób.


coś jeszcze chcesz wiedziec ;>?


A co do informatyki to heh, oczywiście jest to najbardziej porzadany obecnie kierunek, szczególnie na AGH kierunek Informatyka na który się nie dostałem ;X niestety próg to olimpijczyk itp itd, innych nie przyjmą...
Informatyk to zawsze znajdzie prace, jest to przyszlosciowy kierunek i będzie się ciągle rozwijał. Najlepiej wybrać automatykę i robotykę bo w końcu na tym się będzie opierał dalszy świat... niestety, no ale jednak żyjemy dla postępu technologicznego i życia w dostatku i grubej mamony...

Coś jeszcze ?Very Happy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
[POL] szopek
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 28 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 5
Posty: 1552

Skąd: San Jose, California

PostWysłany: 11 grudnia 2009, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

pierdol szkołę zostań ninja ! Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] hack
Team Poland


Dołączył: 06 Maj 2006
Pochwał: 2
Posty: 1225

Skąd: Kraków

PostWysłany: 11 grudnia 2009, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

szopek napisał:
pierdol szkołę zostań ninja ! Wink


Ty zajmij się tym hokejem a nie... :-P

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
[POL] szopek
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 28 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 5
Posty: 1552

Skąd: San Jose, California

PostWysłany: 11 grudnia 2009, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

haaa ;D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kiciak
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 09 Lis 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1408



PostWysłany: 11 grudnia 2009, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

dzięki Hack za podpowiedz;), szczegolnie zaintersowala mnie ekonometria^^ to może być ciekawa sprawa i zobacze może coś w tym kierunku wybiore;p again thx
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Maybe.
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Maj 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 582

Skąd: Rumia

PostWysłany: 11 grudnia 2009, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Chyba najlepszym sposobem to byłoby wybranie uczelni na którą chcesz iść i zorientowanie się jakie są tam kierunki. Później zrobić selekcje i voilà ;P No chyba, że obojętne Ci czy to będzie Gdańsk, Olsztyn, Warszawa, Wrocław, Łódź, Toruń, Kraków czy Ciechanów Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Jack Bauer
Moderator


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1146



PostWysłany: 11 grudnia 2009, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Na politechnikach są poważne braki jeżeli chodzi o kierunki techniczne. Mechatronika i Nanotechnologia to jedno z najszybciej rozwijających się kierunków technicznych na świecie. Z matma i fizyka to dostaniesz się tam bez problemu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[CDD] nawias
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 282
Skąd: że znowu

PostWysłany: 11 grudnia 2009, 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

studia sa przereklamowane, nie polecam
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 12 grudnia 2009, 0:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wszystko co związane z matmą i fizyką (poza nauczaniem, choć tutaj akurat przydałyby się osoby, które czegoś przydatnego nauczyły te leniwe masy) jest przyszłościowe. Dobre opcje podał Hack.

nawias napisał:
studia sa przereklamowane, nie polecam


Nie słuchaj tego wyżej. Studia to fajna sprawa. Nie chodzi mi o naukę, ale też życie towarzyskie. Człowiek na studiach uczy się ogłady, obycia z ludźmi. Jest zdecydowana różnica podczas rozmowy z osoba, która skończyła studia (dzienne) a osobą, która nie podjęła w ogóle studiów (Swego czasu - początek moich studiów - była tez różnica między studentem dziennym a zaocznym. Teraz niestety się to zaciera i co raz więcej głąbów wszędzie). Oczywiście zależy też w jakie towarzystwo się "wpadnie", ale jak ktoś ma trochę rozumu to z totalnymi cymbałami/burakami nie będzie się trzymał.

Polecam też studia jeśli chcesz sobie poruchać.
Polecam też studia, jeśli szukasz tej jedynej. Fajnych dziewczyn nie brakuje.

Ogólnie - jeśli wybierzesz kierunek, który Cię interesuje, okaże się on przyszłościowy, będziesz dobry w tym co będziesz robić, będziesz duszą towarzystwa, poznasz świetną pannę i ludzi to stary już w tej chwili zazdroszczę Ci tego, ze to wszystko jeszcze przed Tobą. Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
мЯτ Chmielu
Doświadczony driver


Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 148


PostWysłany: 12 grudnia 2009, 0:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

jeżeli chodzi Olsztyn to sam Ci powiem bo jestem na Mechanice i Budowie Maszyn. Kierunek nie bylby tak trudny jak się wydaje ale jest rozpierdol przez pojedana kadre prof/dr (nie da się to inaczej nazwac..) ktorzy naprawdę utrudniaja zycie. Nauki jest dużo ale jeżeli Ciebie to by interesowało to naprawdę polecam kierunek, tym bardziej ze będzie po nim robota Wink (przynajmniej tak mowia Very Happy)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
cobham
Gangsta Mapper


Dołączył: 12 Lis 2006
Ostrzeżeń: 2
Posty: 546

Skąd: Poznań

PostWysłany: 12 grudnia 2009, 19:09    Temat postu: Re: Studia... Odpowiedz z cytatem  

Kiciak napisał:
Mam pewien problem. Chciałbym zdawać na maturze rozszerzona matme i fizyke. Ale nie wiem co dalej. Na czystą matme nie bardzo mi się widzi bo co będę z tego miał? Zostane nauczycielem?Mad Z kolei informatyka odpada ponieważ nie zdam z niej matury. Tak wiec pozostają kierunki bardziej pod fizyke z której nie czuje się tak pewnie jak z matmy;/ Macie jakas rade gdzie mógłbym iść, na jaki profil?

To może się wypowiem jako tegoroczny absolwent Cool Mam teraz pewien pogląd patrząc na moją byłą klase licealną i to co teraz robią.

Kierunki humanistyczne - 5 lat imprez bez cisnienia, ze cie wyrzucą. Na 4. 5. roku zaczynasz się zastanawiac "co teraz?", marne perspektywy jeśli chodzi o prace. Nie polecam.

Matematyka / fizyka na uniwerku - tez nie polecam, bo wiedze posiadzesz ogromną, ale nie masz przyuczenia do zawodu. będziesz mądrym bezrobotnym lub nauczycielem.

Ekonomia i pokrewne - jeśli masz smykałke do biznesu to polecam! ale tutaj to już musisz to czuć, by coś osiagnac. Sam papierek nie wystarczy. Mozna dodatkowo robić kursy z ksiegowosci itp. - praca będzie.

Kierunki techniczne - ciezkie studia, ale dają zawód. Wysilek się oplaca. Duze wziecie mają programiści i graficy komputerowi (ale to drugie już mniej tech.). Oraz osoby po budownictwie i jego pochodnych. W pozostalych kierunkach się nie orientuje, ale przeglądając ogloszenia pracy od 2 miesiecy nie natrafilem na zadne inne.

Teraz coś o moim kierunku:
Ukończyłem Inżynierie Środowiska (wydział budownicta lądowego Politechniki Poznańskiej). Co mogę po tym robić?
- projektant instalacji wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, ogrzewań, wody, kanalizacji itd. (praca w programach AutoCAD, Instalsoft itp.)
- kierownik budowy (praca w terenie, nadzorujesz poprawne prowadzenie robót)
- wszelakie prace z zakresu: gazownictwo, chłodnictwo, energetyki, ochrony powietrza, unieszkodliwiania ścieków i odpadów i pokrewne. Wszystko zalezy od specjalności jaką obierzesz na ostatnich latach studiów. Sam poszedlem na specjalność: zaopatrzenie w ciepło, klimatyzacja i ochrona powietrza.

Teraz jest okres kryzysu, szczegolnie w branzy budowlanej, ale prace mozna dostac. Ostatnio pracowalem jako asystent projektanta (za projekt nad którym pracowalem 2 miesiace mój szef zgarnął 11000 PLN - i narzekał, ze dostał za mało). Od stycznia zaczynam prace jako doradca ds. techniczno-projektowych. To tak na przeczekanie kryzysu.

Na politechnice nauczysz się pracowac na róznych programach, które przydają się w róznych pracach. Bylem ostatnio na rozmowie kwalif. na stanowisko Inzyniera Produkcji w firmie budowlano-montazowej - przydala się znajomosc AutoCAD'a Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
P4G kyzzn
Ostra jak żyleta


Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 412


PostWysłany: 22 grudnia 2009, 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

O jaki fajny temat! Very Happy Że też go wcześniej nie zauważyłam! Very Happy
Kiciak, chłopaki dobrze Ci radzą - na studia iść, ale raczej na techniczne (polibuda itd Very Happy). Popieram Abszcika i Cobhama Very Happy I tam Hacka wcześniej i wszystkich co Ci radzą iść i nie martwić się, że będziesz miał maturę 'tylko z matmy i fizyki', bo to jest bardzo dobry start Smile

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?