Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Gust muzyczny.
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
*NS* AnteQ
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 271
Skąd: Zgierz/Łódź

PostWysłany: 04 stycznia 2010, 17:33    Temat postu: Gust muzyczny. Odpowiedz z cytatem  

Od jakiegoś czasu męczy mnie myśl "czym według innych osób jest gust muzyczny?" i takie właśnie pytanie zadaję Wam drodzy forumowicze, jednak na początek przedtawię Wam moją opinię na ten temat.

Każdy słucha wybranego przez siebie gatunku muzyki bądź gatunków. Jedni słuchają rocka, metalu, inni techno, trance, jeszcze inni popu, r'n'b, a jeszcze inni rapu i hip-hopu. I można uznać, iż to już jest gust muzyczny.

Według Wikipedii, gust oznacza "poczucie piękna i elegancji". Czyli osoba lubująca się w rock'u powie, że ta muzyka jest najlepsza, a innej się nie da słuchać. Tak samo w innych gatunkach.

Ale czy może być obszernym pojęciem? Czy gust może oznaczać poczucie piękna w każdym rodzaju muzyki, czy też osoby lubiące każdy rodzaj muzyki go nie posiadają?
Ja osobiście np. uwielbiam Trance, lecz nie twierdzę, że inne gatunki muzyki to dno. Każdy rodzaj muzyki ma w sobię coś, a szczególnie każdy utwór. Czy jednak ocenicie mnie jako bezguście muzyczne, czy też wręcz przeciwnie? Czekam na odpowiedzi do pytań postawionych przeze mnie wcześniej.


Teraz jednak druga myśl, która mnie nurtuje. Czym jest "dobry gust muzyczny"? Czy taki w ogóle istnieje?
Np. osoba lubiąca techno powie, że fan rocka ma zły gust muzyczny, bo nie lubi techno, czy mówi prawdę?
Wg. mnie dobry gust muzyczny to zdolność do wykrywania w utworach różnych cech. Np. w popie będzie to rytm, dobry wokal (szczególnie brak fałszu), czasem przesłanie i treść. W rocku to co wyżej, lecz tu nie do końca mam pewność, choć więcej nagrań z tego gatunku ma przesłanie. Jednak co liczy się w trance, techno, house, ambient, D'n'B itp? Na pewno rytm i melodia. Czy według Was coś innego się liczy?
Czekam na opinie.

_________________
Trance to nie tylko muzyka. To styl życia... Słuchając go możesz skakać albo płakać, poczuć przypływ energii lub też wzruszenie i fale wspomnień. Jest jak ocean uczuć - kiedy raz się w nich zanurzysz - utoniesz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kiciak
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 09 Lis 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1408



PostWysłany: 04 stycznia 2010, 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wg mnie gust muzyczny każda osoba ma inny. Gust to to co nam się podoba a nie koniecznie innym. Ja nie mam ustalonego jesnego gatunku muzyki który lubie sluchac. Lubie rock, pop, hip-hop, techno, trance, metal. Uwazam ze takie osoby poprostu maja zroznicowany gust a nie jego brak;] Co do dobrego gustu to tak jak wspomnialem wczesniej, każdy ma swoj gust, styl który mu odpowiada i nic innym do tego Smile
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
«RH» Lox
Moderator


Dołączył: 21 Sty 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 2600

Skąd: Skąd: Skąd: Skąd:

PostWysłany: 04 stycznia 2010, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ja tam nie słucham gatunków, tylko muzyki. i tyle, o.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wutek
Jeździ konno


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 19


PostWysłany: 04 stycznia 2010, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

nie ma definicji dla dobrego gustu bo to zawsze subiektywne odczucie. ale to co mówisz, że gust to mozliwosc odkrycia piekna w przeroznych gatunkach muzyki to się w pelni zgodze.

wczesniej moj gust był bardzo ograniczony, sluchalem praktycznie tylko rocka i metalu i to tylko, że wpadło mi to w ucho i pokochalem brzmienia gitarowe. teraz jest już znacznie inaczej, moj gust zdecydowanie ewoluował, słucham i poezji spiewanej, i rocka, i elektroniki, i klasyki, i muzyki popularnej. zaczynajac od tego ostatniego - głównie dlatego, ze jest nieskomplikowana i pozwala się totalnie rozluznic. uwielbiam poniekad klasykę, bo ma w sobie ten geniusz i tą "prawdziwość" nienaruszoną jakimkolwiek elektronicznym sprzętem - od razu slychac ze wlozony jest w nią ogrom pracy i talentu - pozwala się wyciszyć. elektronika? za czystość dźwieku, często rytm i odmienność - działa całkiem inaczej, dobry kawałek to podróż w inne miejsce. a rock? ekspresja, przsłanie tekstów, nieskrępowanie, i ten klimat wydobywajacy się ze strun gitary, głównie akustycznej. dlaczego slucham poezji spiewanej chyba nie trzeba tłumaczyć, kto ruszy kaczmarskiego czy grechute zauważy to od razu. o tyle:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rezys
Doświadczony driver


Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 167
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 04 stycznia 2010, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Tak to prawda. Nie ma czegoś takiego jak "dobry gust muzyczny". Każdy ma swój gust i każdy interpretuje go w inny sposób. Np. niektórzy lubią jak coś jest energiczne a drudzy - spokojne. Według mnie gust nie odnosi się do gatunku a pewnej cechy, która występuję we wszystkich takich nutkach.

Dam kilka przykładów muzyki, którą lubię i zastanawiam się czy ktoś wyłapie ten mój gust.

http://www.youtube.com/watch?v=ZarTxBPDUb4


http://www.youtube.com/watch?v=8EuOAm_JS3w


http://www.youtube.com/watch?v=2S2ZFpoD9sE


Za jakiś czas napiszę o co dokładnie mi chodziło ;d

Tak więc - nie kierujcie się gatunkiem a cechami. Jeśli słuchasz powiedzmy country, nie zamykaj się na powiedzmy trance, a nuż może ci się coś spodobać. I nie mówię tutaj o commercial trance, którego sam nie trawię jak i wszelkiej komercji ( no wiadomo, robione by zarobić ale nie lubię nieambitnych dzieł), a o powiedzmy balearic/uplifting/progressive trance. Nie lubię oceniania ludzi po guście muzycznym. Tolerancja muzyczna! Very Happy

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ksdfan
Doświadczony driver


Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 229
Skąd: Grodzisk Wielkopolski

PostWysłany: 04 stycznia 2010, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Zgadzam się z przedmówcami,ale uważam, że część ludzi nie ma swojego gustu muzycznego i słuchają tego co im serwuje radio i telewizja, i dzięki temu takie szity jak te wszystkie Lady Gagi mają tyle kasiorki, bo są promowane przez wielkie koncerny, które płacą za puszczanie ich muzyki w radiu Smile A wiadomo, że najlepszej muzyki się w radiu nie usłyszy, tylko trzeba samemu do niej dojść Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
P4G Kinguś
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 12 Gru 2007
Ostrzeżeń: 6
Posty: 2032



PostWysłany: 04 stycznia 2010, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ja tam wole dochodzić we dwoje ale co kto lubi :]
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KD OrdonekQ7
Moderator


Dołączył: 26 Paź 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 1323

Skąd: Śląskie ~ Szczejkowice

PostWysłany: 04 stycznia 2010, 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja słucham tego, co jak wielu mówi "wpada w ucho". Nie obchodzi mnie gatunek, może to być rock, pop, hh, trance, reggae, (a nawet muzyka klasyczna! :shock: ) , ważne, że mi się podoba.


Wg mnie umiem, dostrzec piękno w każdym rodzaju muzyki. Very Happy

kink weź wy****dalaj. ;d

_________________

Feed the fire, break your vision
Throw your fists up, come on with me!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
P4G Kinguś
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 12 Gru 2007
Ostrzeżeń: 6
Posty: 2032



PostWysłany: 04 stycznia 2010, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ty i klasyka ... ;E
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KD OrdonekQ7
Moderator


Dołączył: 26 Paź 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 1323

Skąd: Śląskie ~ Szczejkowice

PostWysłany: 04 stycznia 2010, 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ty mnie kink nie znasz. ;d

(Dodano 04 stycznia 2010, 20:27)
ale nie, ze sciagam na dysk...tylko jak gdzies leci to mi się podoba. :>

_________________

Feed the fire, break your vision
Throw your fists up, come on with me!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Voj4k
Admin


Dołączył: 25 Mar 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 1091

Skąd: Tychy

PostWysłany: 04 stycznia 2010, 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

king rozśmieszasz mnie tymi tekstami Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
eXiliado skt7
Pirat drogowy


Dołączył: 15 Sty 2009
Ostrzeżeń: 2
Posty: 920



PostWysłany: 04 stycznia 2010, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Win'a napisał:
ja tam wole dochodzić we dwoje ale co kto lubi :]

Masturbujesz się z kolegą? :?

_________________
Człowiek banda
Jak to mawiali starożytni Egipcjanie o grze na gitarze - "Dopiero kiedy szarpniesz strunę na pełnej kurwie, z full pierdolnięciem, poczujesz 100% Szatana"

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Voj4k
Admin


Dołączył: 25 Mar 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 1091

Skąd: Tychy

PostWysłany: 05 stycznia 2010, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

mysli ze ma dziecko za dziewczyne to mu da
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
KD OrdonekQ7
Moderator


Dołączył: 26 Paź 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 1323

Skąd: Śląskie ~ Szczejkowice

PostWysłany: 05 stycznia 2010, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

buhahaha polejcie Vojakowi. Very Happy
_________________

Feed the fire, break your vision
Throw your fists up, come on with me!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?