Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Problemy z routerem
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 05 stycznia 2010, 20:39    Temat postu: Problemy z routerem Odpowiedz z cytatem  

Ostatnimi czasy przesiadłem się z TP na Netię (uau, mam topowy internet w mojej wiosce, całe 2 Mb Razz) i zaczęły się ciekawe problemy: mam router Wireless D-Link DSL-2740B i okresowo spełniane są następujące punkty:

1) GG działa (rozmawiam)
2) TM nie łączy z kontem
3) przeglądanie stron nie jest możliwe (Firefox 3.5.11, nie znajduje serwera strony)
4) mogę przeglądać tmpl.info (sic!) (sorry Botrex, nie moja wina Very Happy), reszta jak punkt 2

Na modemie Sagem F@st (modelu nie pamiętam, ten standardowy od TP) wszystko hula, niestety w domu są 3 kompy i router jest niezbędny.

Jeśli ktoś miałby jakiś pomysł niech się odezwie, bo jest to mocno irytujące, internet jest mi niezbędny do życia jak woda i powietrze.

Pozdrowienia

_________________
Discord: vanitasss


Ostatnio zmieniony przez Vanitas / Lexiu dnia 06 stycznia 2010, 16:24, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
[POL] Diav3l
Emerytowany Admin


Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 1102
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 05 stycznia 2010, 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Start->Akcesoria->Narzędzia Systemowe->Przywracanie Systemu

Mi to pomogło parę razy. Miałem identyczny problem, tyle tylko, że ja posiadam internet radiowy.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 05 stycznia 2010, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Mam ikspeka, więc nie Akcesoria a Panel Sterowania i nie Narzędzia Systemowe a System Smile

Ontopic: jeśli miał być włączony to był włączony (na wszystkich trzech partycjach status monitorowany), po wyłączeniu problem nie ustępuje.

PS Radiówka sux Very Happy

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
=VND=
Doświadczony driver


Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 152
Skąd: ポーランド

PostWysłany: 05 stycznia 2010, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Firefox 3.5.11? dziś wyszła aktualizacja 3.5.7! Smile

Diav3l dobrze podał, tylko obaj mówicie o czymś innym Wink
Diav3l o przywróceniu systemu do wcześniejszego stanu, a ty o włączeniu monitorowania (wł/wył nic Ci nie da - nie będą się tworzyć kolejne punkty przywracania i tyle).

Skoro bez routera wszystko Ci śmiga, to wina leży po jego stronie.
Albo coś jest źle ustawione w konfiguracji, albo przy podziale łącza inne kompy zjadają całe dostępne pasmo. Chyba nazywało się to QoS i należy przydzielić każdemu kompowi odpowiedni kawałek z twoich 2Mb. Ktoś kto lepiej to zna niech opisze szczegółowo.

_________________
TrackInfo - edytor tras

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 05 stycznia 2010, 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

=VND= napisał:
Firefox 3.5.11? dziś wyszła aktualizacja 3.5.7! Smile


Jestem bardzo zaufanym beta testerem Mozilli Razz

Albo pomieszały mi się wersje z 3.1.11 Very Happy

Nic więcej nie mam pod tamtą pozycją przywracania systemu.

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gobis
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 22 Sie 2006
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1472

Skąd: przyjdzie Mikołaj?

PostWysłany: 05 stycznia 2010, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Co ma wspólnego przywracanie systemu z routerem i internetem ? :shock:
Wina leży w złej konfiguracji routera lub w karcie sieciowej...Jednak zasadnicze pytanie, czy router podłączony masz pod swój komputer? Czy łączysz się przy pomocy Wi-Fi ? Jak jest podłączony router, kablem USB czy pod sieciówkę? Czy na innych komputerach występuje ten sam problem? Na początek wystarczy pytań Razz Teraz odpowiadaj.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
°XX DiabloS_CRB
Pirat drogowy


Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 724


PostWysłany: 05 stycznia 2010, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Radiówka jest dobra... jak nie ma nic innego Happy ale sam mam i nie narzekam nawet, więc mi tu nie obrażaj radiówki ^^.
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 06 stycznia 2010, 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Leon napisał:
Co ma wspólnego przywracanie systemu z routerem i internetem ? :shock:

Nie wiem, ale fachowcem nie jestem i nie oceniam komentarzy Razz

Leon napisał:
Wina leży w złej konfiguracji routera lub w karcie sieciowej...Jednak zasadnicze pytanie, czy router podłączony masz pod swój komputer? Czy łączysz się przy pomocy Wi-Fi ? Jak jest podłączony router, kablem USB czy pod sieciówkę? Czy na innych komputerach występuje ten sam problem? Na początek wystarczy pytań Razz Teraz odpowiadaj.


1) Tak
2) Analogicznie nie
3) kablem Ethernet
4) Sprawa sprzętowa, nie działa wszedzie.

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Santacruz
V.I.P.


Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 290
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 06 stycznia 2010, 1:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Zobacz czy przydziela Ci adres DNS automatycznie, jeśli tak, spróbuj wpisać ręcznie.

Kod:

Netia
213.241.79.38 (Primary)
213.241.79.37 (Secondary)
83.238.255.76 (Secondary)
195.114.173.153 (ns1.internetia.pl)
195.116.55.69 (ns2.internetia.pl)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
P4G kyzzn
Ostra jak żyleta


Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 412


PostWysłany: 06 stycznia 2010, 2:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

(Że też ja w ogóle odpowiadam w takim topicu he he he Very Happy)
Miałam dokładnie taki sam problem, również z routerem D-Link (ale innym niż Twój). Problem można było łatwo rozwiązać na początku poprzez ponowne zatwierdzenie ustawień routera, później trzeba było go na sekundę odłączyć od prądu i wszystko się samo ładnie nastawiało, a potem pomagało tylko odłączenie + ponowne wpisanie ustawień. Problem zniknął wraz ze zmianą routera. Wg fachowca po prostu tamten router był już tak stary, że miał problemy z pamięcią i miał swoje nastroje Wink Pożycz router od kolegi na parę dni, to zrobisz test Razz

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*тсω* StaR
Star Małpa


Dołączył: 11 Sie 2007
Ostrzeżeń: 4
Posty: 325

Skąd: Poznań

PostWysłany: 06 stycznia 2010, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Straszna głupota gdy człowiek chce, aby ktoś mu przy tym pomógł na odległość. Problem jest z routerem. Nie z Netią.
Posłuchaj, że no. I jeśli zrobisz wszystko dobrze. To ci będzie działać.
Zacznijmy od komputerów. Nie napisałeś czy działa na wszystkich czy nie. Nie napisałeś jakie są systemy na poszczególnych komputerach. USUŃ wszystkie połączenia sieciowe, we wszystkich komputerach i zaczynamy od nowa. Podłącz komputer pod router i zresetuj go odłączając zasilanie na 15 sekund. Następnie po podłączeniu routera. Przez przeglądarkę wejdź na 192.168.0.1 login:admin hasło:admin lub 1234 (nie pamiętam). Z poszczególnych opcji które masz tam dostępne wybierz, tę odpowiedzialną za UPDATE FIRMWARE. Jeśli wszystko poszło dobrze, powinieneś mieć teraz wersję oprogramowania 2.3.2 lub wyższą. I teraz najważniejsze. W routerze wyłącz DHCP. I w nowym połączeniu sieciowym ustaw sobie IP ręcznie. Musi to być IP z zakresu 192.168.0.101 do 192.168.0.255. Maska podsieci 255.255.255.0 Brama domyślna 192.168.0.1 mówiłeś, że masz Netię więc - adres DNS 213.241.79.38 drugi to 83.238.255.76. Z tak skonfigurowanym połączeniem internetowym powinno wszystko działać. Powtórz operację z nowym połączeniem sieciowym na wszystkich komputerach pamiętając o tym, żeby adresy IP były różne np. 192.168.0.101, 192.168.0.102 itd.. Reszta pozostaje BEZ ZMIAN. Jeśli nadal wszystko nie chodzi jak powinno. Wejdź znowu w panel administratora i SKLONUJ ADRES MAC, aczkolwiek tego nie jestem pewien, bo nie wydaje mi się żeby Netia filtrowała adresy MAC.
Mam też nadzieję, że używasz zwykłych kabli sieciowych a nie scrossowanych. Jeśli nadal nie będzie działać, to problemem będzie Twój komputer i złośliwe oprogramowanie na nim. No ale zrób co Ci powiedziałem, nie spierdol niczego. Jak nie zadziała, to Ci napiszę rozwiązanie nr 2.

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 10 stycznia 2010, 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jak narazie DNSy Santacruza dają radę Smile
_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?