Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
1st map by Devik
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Trasy, Skiny, Filmy, Mody
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Devik
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 8
Skąd: Wegrów

PostWysłany: 29 grudnia 2006, 14:27    Temat postu: 1st map by Devik Odpowiedz z cytatem  




Moja pierwsza trasa. Co tu dużo pisać, sprawdźcie i oceńcie Wink Pozdrawiam!

_________________
D.E.V.I.K - Desultory Essence Vengeance Intrusion Killers

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sebik
Gangsta Mapper


Dołączył: 17 Sie 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1
Posty: 772

Skąd: Śląskie/Leszczyny

PostWysłany: 01 stycznia 2007, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

!&$%
Trasa, jak na pierwszą nawet dobra. Nie będę nie rozpiywał:
Very Happy dobra jak na pierwszą trasę, (tzn. nie w stylu Ripa Smile )
Sad brak MT (na dwóch trasach!),
Sad za pierwszym razem zaliczyłem Wrong Way,
:? Wallride
Smile Reszta może być
Ocena: 3/5
Wniosek:
Arrow rób bardziej przejżyste trasy (żeby można było ją przejechać za 1-szym lub 2-gim razem),
Arrow Naucz się używać MT!

Exclamation Znajmość Media Trackera nie jest obowięzkiem dla każdego Mapmakera, ale jest u mnie mile widziana :wink:

Normalnie byłbym dał 2/5 ale jak na pierwszą trasę...

_________________



Ostatnio zmieniony przez Sebik dnia 02 stycznia 2007, 19:06, w całości zmieniany 5 razy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ADIo
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 496
Skąd: z Bydgoszczy

PostWysłany: 02 stycznia 2007, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Trasa jest bardzo średnia, ale nie zła jak na pierwszą. Bardzo podoba mi się pierwszy skok i loop, ale potem jest gożej. Nagle jest dzira, potem słupki, skok i znowu dziura. Potem gdy się pojedzie w lewo, jest wrong way. Dlaczego nie ma żadnego ostrzeżenia Question Następnie po wallride'dzie jest za duża luka. Potem na tym dużym loopie nie wiem jak jechać, ale jakoś przejechałem, tylko trochę niechlujnie Razz . Pod koniec duży skok. Samochód, gdy wyskakuje obraca się i potem jest dachowanie no i dużo słupków na końcu i dziura.

Sprostowując:
Na początku można by dać chociaż jeden słupek, żeby nie wystarczyło jechać do przodu.
Warto by było zastosować zmianę kamery przed loop'em w MT, chyba, że nie umiesz.
Potem trzeba wykasować dziurę i słupki.
Następnie zakręt w lewo.
Między walride'em, a rampą zmniejsz lukę.
Zrobić loopa tak, żeby wiadomo było od razu co i jak.
Na wyskoku wykasować zniekształcenie, żeby samochód się nie obracał.
Potem usuńąć na końcu wszystkie słupki, dziury itp.

_________________
czyli Segregat0r
www.google.com/profiles/adamprucnal

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Zeo
nawro


Dołączył: 25 Mar 2006
Pochwał: 2
Posty: 671

Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02 stycznia 2007, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja też się wypowiem. Po "opowiadaniu" o trasie i daniu oceny od tego momentu będę też dawał krótkie podsumowania na plus i minus.

A więc trasa raczej typowa jak na pierwszą. Nie zachwyca zbytnio, ale ma i niedopracowania i szczególne chwile. Nie próbuj rozpoczynać trasy od skoku, w którym trzeba hamować, TrackManiacy są przyzwyczajeni do PF Startów (starty, na których wystarczy trzymać klawisz strzałki w górę by jechać dalej). Później ta pętla, no ja w jednej w swoich tras też umieściłem podobną, ale sądzę że ta jest łatwiejsza, przyjemniejsza i lepiej zaplanowana. Ale potem... eh te pułapy, słupy... i dołożyć do tego nierówności na drodze... Ale potem, wybór drogi, moim zdaniem dobry pomysł, udowodnił, że nie zawsze wygodniejsza droga jest dobra. No i ten wallride, no również dość ciekawy, chociaż trudny, nie widziałem nigdy rozgałęzienia ścianki w takim stylu. No i ta luka pomiędzy wallridem a rampą jest zdecydowanie za duża. Później ten zeskok też jest mało udany, lepiej umieszczać skoki, na których się nie skręca, no i na widoczną drogę. Późniejsza kombinacja pętli była niezła, mam gdzieś jak dobrze pokonałem ostatnią pętlę w kombinacji, ciągle było nieźle. No i meta... o co chodzi z tymi kawałkami drogi? No i znowu pułapy, za bardzo trzeba zwalniać żeby ukończyć tę trasę. Nie ma MediaTrackera, może to i nawet dobrze, bo krew mnie zalewa jak w trasie jakiegoś nowicjusza w robieniu tras widzę jakieś zbędne, żałosne, nieefektowne tekściki typu "We have a problem" i kamery "Orbital". Nazwa trasy jest jak najbardziej na miejscu. Laughing

Moja ocena : 51/100% (musisz się jeszcze trochę postarać)

Podsumowanie na plus : Cóż, niełatwo opanować technikę robienia ciekawych pętli i wallride'ów już za pierwszym razem.

Podsumowanie na minus : Chyba wiem, kto robił trasy do Verizon Tournamenta. Razz

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Devik
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 8
Skąd: Wegrów

PostWysłany: 07 kwietnia 2007, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Dzięki wielkie za szczere odpowiedzi, postaram się poprawić, po za tym nie kumam nadal tego MT a co do walllride każdy go chwali, a ja nie wiem co w nim takiego ;p
_________________
D.E.V.I.K - Desultory Essence Vengeance Intrusion Killers

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
|GT| R1p
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 19 Sie 2006
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 4
Posty: 1198



PostWysłany: 09 kwietnia 2007, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Przez grzecznośc trasy nie ocenie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ADIo
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 496
Skąd: z Bydgoszczy

PostWysłany: 09 kwietnia 2007, 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Devik napisał:
Dzięki wielkie za szczere odpowiedzi, postaram się poprawić, po za tym nie kumam nadal tego MT a co do walllride każdy go chwali, a ja nie wiem co w nim takiego ;p

W MT wystarczy się nauczyć zmian kamer. To wystarczy. Bo jak tego nie ma, to może wyjść na minus, a bez intra outra i różnych bajerów trasa i tak może być grywalna.

"a co do walllride każdy go chwali". To znaczy kto Question Razz

Wiem, że odpowiadam na starego posta, ale co tam :wink: .

_________________
czyli Segregat0r
www.google.com/profiles/adamprucnal

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Trasy, Skiny, Filmy, Mody Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?