Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Oneironautyka - Świadome Sny
Idź do strony 1, 2  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 17 sierpnia 2010, 19:08    Temat postu: Oneironautyka - Świadome Sny Odpowiedz z cytatem  

Ostatnio Gocha wciągnęła mnie w świadome śnienie, zauważyłem że trochę osób ze sceny jednak miało z tym styczność. Kto w tym siedzi, kto by chciał a kto uważa oneironautów za świrów? Chciałbym się od was tego dowiedzieć.
_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mike
Pirat drogowy


Dołączył: 24 Mar 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 621



PostWysłany: 17 sierpnia 2010, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Yyyy? Mam jakoś Deja Vu - śniło mi się, że taki temat napisałeś Very Happy
Ja nieraz miałem świadome sny. Kiedyś śniło mi się o czymś, z czego ja już miałem tak jakby w jakieś sytuacji dosyć (nie będę mówić Razz), a zdałem sobie sprawę, że to sen i... świadomie się obudziłem Very Happy

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Cezar
Pedo


Dołączył: 23 Cze 2009
Ostrzeżeń: 2
Posty: 1277

Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17 sierpnia 2010, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Zazdroszczę wam,ja nigdy nie zapamiętuje swoich snów....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 17 sierpnia 2010, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Corvetter napisał:
Yyyy? Mam jakoś Deja Vu - śniło mi się, że taki temat napisałeś Very Happy


Ty przypadkiem nie wyśnij sobie że w Lotto grasz...

J.Cezar napisał:
Zazdroszczę wam,ja nigdy nie zapamiętuje swoich snów....

Tak mówi 99% ludzi. Pozostali idą po rozum do głowy i zamiast biadolić to ćwiczą pamięć snów.

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KD OrdonekQ7
Moderator


Dołączył: 26 Paź 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 1323

Skąd: Śląskie ~ Szczejkowice

PostWysłany: 17 sierpnia 2010, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie próbowalem LD, ale próbowałem za to OOBE. Smile Raz chyba udało mi się wejść w ten stan, bardzo trudne i męczące.
_________________

Feed the fire, break your vision
Throw your fists up, come on with me!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
KD OrdonekQ7
Moderator


Dołączył: 26 Paź 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 1323

Skąd: Śląskie ~ Szczejkowice

PostWysłany: 17 sierpnia 2010, 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

A co do zapamiętywania snów, to zapamiętuję nawet sporo snów. Smile
_________________

Feed the fire, break your vision
Throw your fists up, come on with me!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
«RH» Lox
Moderator


Dołączył: 21 Sty 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 2600

Skąd: Skąd: Skąd: Skąd:

PostWysłany: 17 sierpnia 2010, 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

nurtuje mnie ten temat od jakiegoś czasu i póki co zaczynam zapisywać swoje sny zaraz po obudzeniu się. raz prawie mi się udało wejść w "paraliż senny", ale coś głośnego za oknem mnie wytrąciło z koncentracji i tyle z tego było. teorii trochę mam już, ale w praktyce niezbyt mi wychodzi ;f
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mike
Pirat drogowy


Dołączył: 24 Mar 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 621



PostWysłany: 17 sierpnia 2010, 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@Cezar - ja jeszcze pamiętam niektóre sny jak byłem nawet małym dzieckiem, i to takie dość "epickie"Razz

Lexaeus - niestety, ale takie coś mnie prześladuje i to dość często. Niektórzy @u mnie mówią że mam tj. wizje i czasami pytają się co mi się przyśniło (o ile od razu pamiętam, przeważnie po jakimś czasie przypomni mi się co mi się śniło).

@Ordon - chyba miałem raz OOBE, ale wg. mnie było to przyjemne <3

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Cezar
Pedo


Dołączył: 23 Cze 2009
Ostrzeżeń: 2
Posty: 1277

Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17 sierpnia 2010, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

J.Cezar napisał:
Zazdroszczę wam,ja nigdy nie zapamiętuje swoich snów....

Lexaeus napisał:
Tak mówi 99% ludzi. Pozostali idą po rozum do głowy i zamiast biadolić to ćwiczą pamięć snów.


Nie denerwuj mnie,od 10 lat usiłuje zapamiętać jakikolwiek sen i nigdy mi się nie udało....[/quote]


Ostatnio zmieniony przez Cezar dnia 17 sierpnia 2010, 19:42, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
[K&D]sonny
Doświadczony driver


Dołączył: 20 Paź 2006
Ostrzeżeń: 1
Posty: 112

Skąd: nie powiem

PostWysłany: 17 sierpnia 2010, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja się tym zajmuje


swiadome sny mam co 2 dzień

mam 2 techniki

1. jak jestem ostro wyjechany, klade się od lozka, zamykam oczy na 20 sek, i otwieram je pozniej na 2 sek

w koncu się budze w nie moim pokoju, w starym pokoju sprzed remontu

2.
Technika wmawiania

(Dodano 17 się 2010, 20:42)
jak co to mogę wam dawaj jakieś rady

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KD OrdonekQ7
Moderator


Dołączył: 26 Paź 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 1323

Skąd: Śląskie ~ Szczejkowice

PostWysłany: 17 sierpnia 2010, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Corv.. nie mówiłem, że przyjemne, ale było. Very Happy I ja też pamiętam sporo snów z dzieciństwa lub z przed paru lat. ^^

spróbuję technik sonny'ego.;d

_________________

Feed the fire, break your vision
Throw your fists up, come on with me!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 17 sierpnia 2010, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie polecam technik sonny'ego, bo jego pierwsza bazuje na prywatnych wspomnieniach których ty nie masz, a druga to zwykłe mówienie sobie, że się obudzi we śnie. Wie już jak to zrobić, więc jest to skuteczne dla niego. Polecam stronę www.swiadomesny.pl tam są bardziej uniwersalne metody Razz

PS Nie jestem zaawansowanym oneironautą, trzy dni temu zaledwie się o tym dowiedziałem Razz

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
*тсω* chybeck
Pirat drogowy


Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 905
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17 sierpnia 2010, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ciekawe, że ktoś zaczął taki temat, w którym ja mam wiele do powiedzenia o swoich doświadczeniach. ponieważ ja nienawidzę swoich snów. pamiętam praktycznie każdy od czasu gdy miałem 4 lata i miałem okropny koszmar. a powodem mojej nienawiści jest to:

-każdy sen, którego nie dokończę śni mi się co jakiś czas i mnie męczy.
-jeden na 10-15 snów powoduje po pewnym czasie u mnie okropne deja vu, które potem nasila się.
-śnie idealnie o tym, co myślę tuż przed zaśnięciem, co powoduje, że przed snem muszę myśleć o czymś przyjemnym, jak zapomnę o tym, to mam koszmary.

mimo, że uwielbiam spać, to sny są okropne. dobrze, że mam dziewczynę, bo zawsze o niej myślę i tak przed snem, więc dzięki niej mam dobre i wspaniałe sny. ale wcześniej było okropnie ;/

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG MSN Messenger
[K&D]sonny
Doświadczony driver


Dołączył: 20 Paź 2006
Ostrzeżeń: 1
Posty: 112

Skąd: nie powiem

PostWysłany: 17 sierpnia 2010, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie polecaj

lecz pierwsza daje najzajebistrze efekty kilka razy się obudzilem w ostrej napierdalance w moim pokoju

jest to szokujace , lecz fajnie

2. technika to zwykle wmawinie

sa tez techniki inne

np.

rzadko kiedy to robię, ale czasami jak jestem zdesperowany

przez 7 dni robię, i planuje sobie ten knif na ld

przez te 7 dni gdy ide do kibla, robię test rzeczywistosci.

pozniej przed spaniem, pije w pizde wody. lecz nie za dużo.

i w snie, najczesciej gdzies leje, to z przyswojenia sobie, ze przed laniem, robię rt, robię je w snie

i najczesciej gdy chce przebic palec przez reke, albo jak naciagam fujare

to fujara się rozciagnie bardzo mocno, palec przebije reke, wiem ze to sen i się bawie XD

lecz najczesciej rano się budze w mokrym lozku HappyD


jest tez technika "pianina" tez ja stosuje czesto

jak klade się spac, relaksuje się, i robię malutkie ruchy wskazujacym palcem, i wyobrazam sobie 1 nute pianina jak ciagle pika

w koncu, palec ze zmeczenia się w koncu nie będzie ruszac, ale ty będziesz czul ze on się rusza

po chwili jesteś w snie i masz swiadomosc ze w nim jesteś


duzej ilosci kumpli takie techniki dawalem, i po 2 tygodniach cwiczen mieli ld codziennie czasami co 2 dni

ide spac, jutro wam jeszcze walne jakieś techniki po treningu

tym czasem milego ld wam zycze Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 17 sierpnia 2010, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Skoro już o detalach zacząłeś (chciałem się tylko dowiedzieć kto i w jakim stopniu :F), to ja się na razie trzymam WBTB i afirmacji, próbuję zrobić nawyk RT (najczęściej nosem), no i sennik ofc.

Sposób z wodą interesujący, muszę spróbować Razz Tylko budzenie nie bardzo mnie fascynuje Very Happy

To twoje pianino to delikatna modyfikacja FILD, muszę wypróbować bo brzmi zajebiście prosto Very Happy

@chybeck - świadome śnienie jest po prostu stworzone dla Ciebie.


Jakby jakieś błędy logiczne to wina późnej godziny Razz

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ALTUS
Doświadczony driver


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 234


PostWysłany: 18 sierpnia 2010, 6:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Czy ktoś z was śnił o swojej śmierci? Całkiem niedawno miałem nocka za nocką że w różnych okolicznościach umierałem. Pierwszy sen miał miejsce w na wsi u mojej babci, pamiętam że rodzina robiła jakiegoś grilla czy ognisko cholera wie i wtenczas widziałem jak jakiś indianin czy ch** wie kto zaczął spierdalać w stronę pasków na łąki. Nie wiem czemu ale ja za nim w długą. Widziałem jaj wsiadał do jakiejś tratwy czy czego i odpływał widziałem jak się patrzył na mnie. Ja przez przypadek wpadłem do jakiejś wody czy czego i zacząłem opadać w dół, co dziwne to było na samym brzegu nawet się nie ruszałem tylko patrzałem na ciemne niebo a jacyś moi znajomi stali na brzegu i się patrzyli jak ja tonę i powoli schodzę w dół. 3 razy mi się to śniło. To było straszne. Kiedyś jeszcze miałem sen w czasie jakiejś wojny czy czego i byłem jakimś dowódcą w ciemnym uniformie był śnieg i wzgórza leśne. trwałą jakaś akcja zbrojna i walczyłem ale przegraliśmy. Tamci dowódcy rozmawiali ze mną ale pamiętam że tłumaczyłem się że jestem polakiem i działam w ukryciu czy coś ale mi nie uwierzyli to prosiłem o soldier dead po angielsku ale kazali mi stryczek założyć i to zrobili. Jak kopneli w jakiś taboret czy coś co miałem pod nogami to wtedy też zacząłem odlatywać powoli tylko że w dół aż się ciemno zrobiło i się obudziłem w środku nocy. To jakaś masakra jest. Wolałbym tego nie pamiętać. Crying or Very sad
_________________
W okresie buntu plułeś na wszelką apodyktykę rodzicieli, kiedy jednak wchodzisz w dorosły wiek, zaczynasz postrzegać te wszystkie bariery codzienności i kierujesz się rozsądkiem a w końcu stajesz się tym z czym tak namiętnie walczyłeś....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
MazuM
Doświadczony driver


Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 109


PostWysłany: 18 sierpnia 2010, 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

To może ja opowiem swój przypadek. Nie znam się na świadomych snach, nigdy się tym nie interesowałem ale chciałbym poznać waszą opinie co do moich snów. A więc kiedy snię jest wszystko git miły sen i nagle zamienia on się w koszmar. Wtedy wiem ( nie wiem jakim cudem ) że mogę go świadomie skończyć budząc się. Za każdym razem jak mam koszmar biegne na wieżowiec, skacze z niego i kiedy lece momentalnie się budze. OCB ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[K&D]sonny
Doświadczony driver


Dołączył: 20 Paź 2006
Ostrzeżeń: 1
Posty: 112

Skąd: nie powiem

PostWysłany: 18 sierpnia 2010, 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Lul, dziś mialem sen, ze spadalem z klifu spadalem, spadalem

az w koncu zdalem sobie sprawe ze to sen, tak jakos jjak spadalem popatrzylem się na rece, i były "inne" to zrobilem rt, i to był sen, odrazu zaczalem latac Very Happy

(Dodano 18 się 2010, 11:4Cool
A co do smierci


kiedyś mialem sen, ze w mojej sieni, lezalem pod schodami i jakiś koleś we mnie z mini guna napierdalal, jak mnie podziurawil, obudzilem się w mega szoku z lzami w oczach bo się balem smierci Happy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Cezar
Pedo


Dołączył: 23 Cze 2009
Ostrzeżeń: 2
Posty: 1277

Skąd: Warszawa

PostWysłany: 18 sierpnia 2010, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Lexaeus napisał:
Nie polecam technik sonny'ego, bo jego pierwsza bazuje na prywatnych wspomnieniach których ty nie masz, a druga to zwykłe mówienie sobie, że się obudzi we śnie. Wie już jak to zrobić, więc jest to skuteczne dla niego. Polecam stronę www.swiadomesny.pl tam są bardziej uniwersalne metody Razz

PS Nie jestem zaawansowanym oneironautą, trzy dni temu zaledwie się o tym dowiedziałem Razz

Wiesz,wszedłem na tą stronę,wypróbowałem parę technik i bardzo tego żałuję...A wiesz dlaczego? bo śniła mi się moja głowa nabita na pal....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
[K&D]sonny
Doświadczony driver


Dołączył: 20 Paź 2006
Ostrzeżeń: 1
Posty: 112

Skąd: nie powiem

PostWysłany: 18 sierpnia 2010, 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

J.Cezar napisał:
A wiesz dlaczego? bo śniła mi się moja głowa nabita na pal....



jeżeli widziales siebie w 3 Osobie, miałeś oobe, to jest co innego niz ld

oobe to jest podrozowanie poza cialem, w oobe mozesz zwiedzac swoj dom w "snie",

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?