Polish Rounds reaktywacja (?!)

Czy chciałbyś odrodzenia Polish Rounds?

Oczywi?cie!
51
84%
Bardzo chetnie, jednak mysle, ze na polskich mapach nie będzie mial powodzenia ...
6
10%
Nie, nie ma to jak dobre Lolmapy
4
7%
Tak, ale i tak nie będę gral na tym czym? :P
0
No votes
 
Total votes: 61

User avatar
Wally
Team Poland
Posts: 1345
Joined: 11 May 2006, 16:04
Location: Wołomin

Polish Rounds reaktywacja (?!)

Post by Wally »

Witam serdecznie!

Pamiętamy czasy swietnosci serwerka Polish Rounds. Coz, mysle, ze mozna go odnowic z jeszcze większą pompą i animuszem !

Pierwsza sprawa, to załatwienie jak najlepszego źródła hostującego ze tak powiem :P Mianowicie, co uwazacie za niezbędne by taki serwer mogl istniec?
Osobiscie, bardzo podoba mi się dedi na ps mini, i to nie ze wzgledu ze jestem czlonkiem tego klanu, a bardziej ze wzgledu na dobre zorganizowanie i otoczke.

Kolejna sprawa to platnosc. Fajnie by było, jakby ten serwer nie był uzalezniony od jednej osoby. I stad moje pytanie. Czy istnieje jakieś zrodlo finansowania przez scene, gdzie każdy dokladal malutka cegielke a z tej calosci wychodzilaby niezla chatka ? Lepiej jakby to był serwer od wszystkich dla wszystkich, ale jeśli takie coś nie istnieje, mysle ze warto byloby poszukac kilku osob zainteresowanych dorzuceniem tej malej cegielki ;)

I sprawa najwazniejsza czyli ideologia:
Super byloby, aby serwer zwierał jedynie POLSKICH adminow oraz JEDYNIE POLSKIE TRASY!
Z tym drugim zwiazana jest moja prośba.
Potrzebujemy porządnych Polskich tras na rundy.

Oto kryteria takiej trasy:

Długość - około 45 sek (+/- 15 sek).
Styl - dowolny :!:
Pełne oznakowanie (prosilbym o kierunkowskazy na trasie, tak, by nawet osoba, która widzi trase po raz pierwszy, mogła dojechac do mety w limicie czasowym.
Niezbyt trudna, liczy się zabawa, i gdy do mety dociera wiekszosc zawodnikow, a nie po 2, bo reszta rozbila się w jakichś trudnych miejscach.
Brak dlugiego intra (max 3sek, totalne minimum, bądź brak)
Łatwy start - tak, by wiekszosc graczy nie zniechecala się samym startem trasy i każda runde ogladala z pozycji obserwatora, im prostszy start, tym wiecej osob dojedzie do mety, ponadto niektorzy moga miec problem z plynnoscia na starcie, wiec lepiej będzie jeśli to nei będzie mega wyzwanie.
Prosilbym także o to, by trasa nie byla zbyt banalna, dosc zroznicowana, ciekawa.
Dodatkowy wazny element trasy: Rzadko spotykany element na kazdej trasie. By trasy te posiadaly dusze, nie były wszystkie jak robione na jedno kopyto.
I ostatnia moja taka sugestia - Ciekawy finisz. Fajnie, jak do konca trasy nie wiadomo, czy ten który prowadzi od poczatku wygra ta runde. Warto wiec zrobić jakieś male utrudnienie ;) byle nie takie, ktore będzie eliminowalo 80% scigajacych się :D Zawsze jest super, jak po rundzie pojawia się wiele "hahahaha" itd :)
i najwazniejsze, RESPAWN CP MUSI działać NIEZAWODNIE !


Jako wzorzec, proponuje trasy MrA Rounds Perfect, były to najfajniejsze trasy specjalnie na rundy jakie udalo mi się spotkac :) Bardzo ciekawe.
Zachecam serdecznie wszystkich do wspierania tej inicjatywy, jeśli dostane 15 tras nadajacych się na rundy, będzie mozna startowac z serwerem :)
Trasy proszę wysylac w tym temacie, postaram się je w miare sprawnie ocenic. również jak zbuduje jakas swoja trase, wrzuce ja tutaj, abyscie zobaczyli o co mniejwiecej chodzi jeśli te opisy nie daly wam jasnego obrazu sytuacji ;)

A no i zachecam do kombinowania z dirtem i platformami ;) może cala dirtowa trasa nie przejdzie, ale skladajaca się z samych platform i ciekawa, ma duze szanse !

pozdrawiam i czekam na wasze propozycje i komentarze co sadzicie o tym pomysle !

Trasy zaakceptowane na serwer :
http://tmnforever.tm-exchange.com/main. ... 84018#auto

http://tmnforever.tm-exchange.com/main. ... 57084#auto
Last edited by Wally on 02 April 2009, 16:42, edited 2 times in total.
Image

Siłą sportu jest siła zespołu, lecz pięknem sportu są indywidualności...
User avatar
envy
Osiwiał za kierownicą
Posts: 2646
Joined: 04 May 2007, 12:29
Location: Ruda Śląska

Polish Rounds reaktywacja (?!)

Post by envy »

mysle, ze najpierw powinnismy ocenic mapki z PL7/PiTMC i w ten sposob pokazac jak trasa powinna wygladac a jak nie powinna, to by bardzo pomoglo w okresloniu tego co jest dobre jak również tego co jest chlamem
User avatar
Wally
Team Poland
Posts: 1345
Joined: 11 May 2006, 16:04
Location: Wołomin

Polish Rounds reaktywacja (?!)

Post by Wally »

trasy na PL a na serwer z rundami to zupelnie inna sprawa :P
Na rundki musza być prostsze i trochę mniej techniczne. A dobra trase może poznac każdy ;)
Na rundy np sprawdzilaby się dużo lepiej niz na PL trasa Abszta. Bo jest dosc prosta, przejrzysta a zarazem techniczna i ma jakieś decydujace elementy.
Image

Siłą sportu jest siła zespołu, lecz pięknem sportu są indywidualności...
User avatar
tyta
Zaczyna szaleć na ulicach
Posts: 481
Joined: 20 April 2008, 13:49
Location: Rybnik

Polish Rounds reaktywacja (?!)

Post by tyta »

AUDIO Onkyo 307 + Onkyo 406 + Kef C7 + Kef C6 + Jbl ES 250 PW + stare surroundy
Image
User avatar
OrdonekQ7
Moderator
Posts: 1323
Joined: 26 October 2007, 17:46
Location: Śląskie ~ Szczejkowice
Contact:

Polish Rounds reaktywacja (?!)

Post by OrdonekQ7 »

zrobie coś. xd :]
Image
Feed the fire, break your vision
Throw your fists up, come on with me!
User avatar
IrRed
Emerytowany Admin
Posts: 1013
Joined: 15 September 2007, 13:04
Location: Kraków
Contact:

Polish Rounds reaktywacja (?!)

Post by IrRed »

Znaczy, że znów hackujemy ladder :D ?! Good ajdija Łoli ;) Serwer może się znajdzie, trzeba popytać ;)
Image
Image
Image
h0lus 9:42:39
dobra ja ide kupic duży pokoj
User avatar
iam
Admin Mniejszy
Posts: 2479
Joined: 27 November 2007, 21:04
Location: Ruda Śląska

Polish Rounds reaktywacja (?!)

Post by iam »

Jak już serwer "Polish", to mogę przetłumaczyć aseco, myślę, że byłoby to fajne ;) A sama idea to też świetnie ;)
Khasius
ESWC.pl 2k8 winner
Posts: 554
Joined: 23 March 2006, 16:22
Location: Piechowice

Polish Rounds reaktywacja (?!)

Post by Khasius »

Ciekawie ciekawie, tylko traski to proponuje tak miedzy 30-50sec. Dluzszych nie ma sensu, bo się ludzie zraza szybko, a tak to nie będzie problemu.
Image
User avatar
Wally
Team Poland
Posts: 1345
Joined: 11 May 2006, 16:04
Location: Wołomin

Polish Rounds reaktywacja (?!)

Post by Wally »

no masz kasia racje z tym 50 sek max. Potestuje tyta traski Twoje dziś lub jutro.
Tez Mirs pisal ze coś zrobi i Maxer ma zamiar :P
Fajnie by było jakby coś zrobil Jurek i Cobham :D ale ta ostatnia opcja chyba dosc mało realna :(
No ale ciesze się, mam nadzieje ze dużo będzie chętnych na rundy, bo mi się nawet nie chce tmnf odpalac zbyt czesto bo nie ma fajnych rundowych serwerow, jedynie jakieś dziadostwa na dircie :P
Image

Siłą sportu jest siła zespołu, lecz pięknem sportu są indywidualności...
pawcio
Jeździ konno
Posts: 66
Joined: 11 March 2008, 18:37
Location: Warszawa

Polish Rounds reaktywacja (?!)

Post by pawcio »

A i może ja cóś zrobię ;)
Troszkę ciężko będzie z tym, że trasa ma być łatwa ;p, ale może się uda.

(Dodano 31 marca 2009, 16:07)
Kiedyś zrobiłem coś takiego, może się nadać.
http://tmnforever.tm-exchange.com/main. ... 30100#auto
Image
Image
Ketchup
Jeździ konno
Posts: 45
Joined: 14 March 2009, 13:09

Polish Rounds reaktywacja (?!)

Post by Ketchup »

A może np. każdy z klanów zapodał by po 2 mapki i możnaby je wstawić na serwer?
Image
devt
Doświadczony driver
Posts: 168
Joined: 14 January 2009, 1:10

Polish Rounds reaktywacja (?!)

Post by devt »

jeśli to będzie serwer z envirem stadium to na pewno jakieś pieniądze na ten serwer dam :) inicjatywa mi się podoba ale niestety jestem nowym graczem i nie pamiętam takiego serwa jak Polish Rounds :(
Image

Image
Maciuś
Lubi ostrą jazdę
Posts: 1670
Joined: 24 August 2006, 11:49
Location: Gdańsk

Polish Rounds reaktywacja (?!)

Post by Maciuś »

Byłoby wprost super, nie ma, albo są w niewielkiej ilości takie serwy, gdzie można pograć na techach z naprawdę dobrymi graczami, więc ten serwer, jeśli jego reaktywacja dojdzie do skutku, będzie się cieszyl bardzo dużą popularnością :)
User avatar
glooooooooooch!
Zaczyna szaleć na ulicach
Posts: 338
Joined: 02 December 2007, 17:18

Polish Rounds reaktywacja (?!)

Post by glooooooooooch! »

Rano wyskrobałem coś do tego typu rund.Traska łatwa, z początku dosyć płynna ale końcówka jest trochę wolniejsza ( przyznam, że nie posiedziałem przy niej długo ) ale chciałbym tylko wiedzieć czy ide w dobrym kierunku bo mam zamiar posiedzieć przy następnej trasce i ją dokończyć odpowiednio.trochę wyszła za krótka bo tylko 33s ale łatwo ją opanować więc ma to swoją dobrą strone.

http://tmnforever.tm-exchange.com/main. ... 84018#auto
User avatar
Wally
Team Poland
Posts: 1345
Joined: 11 May 2006, 16:04
Location: Wołomin

Polish Rounds reaktywacja (?!)

Post by Wally »

@ Tyta
z Twoich tras najbardziej nadaje się Pleasant Drift, ma wszystko czego trzeba mysle, jedyny minus to ponad 1800 CC :/ nie wiem czy to przejdzie. Oznakowanie znośne.
@ Pawcio
Tez jest niezle ;) Jednak trasa ma zdecydowanie zbyt slabe oznakowanie. Brak jakichkolwiek warningow przy ostrych zakretach i czasami problemy z odnalezieniem drogi niestety.
@Glooch
Super, o to mi chodzilo :) Widac ze dlugo nie posiedziales bo trasa bardzo prosta, ale super finisz, taki o jaki mi chodzilo. Jedyne czego brak to oznakowan na 2 ostatnich zakretach, sa niewidoczne wiec oznakowania niezbedne.

Wiadomo, jeśli zakret widac dobrze, oznakowanie się nie przyda, jednak w sytuacji gdy to bardzo mocny drift, powinno dawac się warning, a w sytuacji gdy nie widac zakretu - strzalki.

W 1 poscie będę wklejal trasy ktore się dostaja na ten moment, proszę autorow o poprawki jeśli takowe sa mozliwe, bo jednak na rundy dobrze się sprawdzaja dosc specyficzne mapki, zreszta może jakas zaraz uda mi się skleic ;)
Image

Siłą sportu jest siła zespołu, lecz pięknem sportu są indywidualności...
User avatar
tyta
Zaczyna szaleć na ulicach
Posts: 481
Joined: 20 April 2008, 13:49
Location: Rybnik

Polish Rounds reaktywacja (?!)

Post by tyta »

u mnie teraz licho z czasem -.- jak go trochę znajde to może coś zrobię ;]
AUDIO Onkyo 307 + Onkyo 406 + Kef C7 + Kef C6 + Jbl ES 250 PW + stare surroundy
Image
User avatar
h0lus
Pirat drogowy
Posts: 987
Joined: 05 June 2006, 10:00
Location: Reykjavik
Contact:

Polish Rounds reaktywacja (?!)

Post by h0lus »

Bez #E-P Pain na ten server nie wejde :'(
User avatar
glooooooooooch!
Zaczyna szaleć na ulicach
Posts: 338
Joined: 02 December 2007, 17:18

Polish Rounds reaktywacja (?!)

Post by glooooooooooch! »

http://tmnforever.tm-exchange.com/main. ... 84018#auto

Ok poprawiłem trochę oznakowania na końcu i w środku.Na jednym czy dwóch zakrętach podarowałem sobie bo są raczej pewne :P
User avatar
Foxy
PITMC 2k9 Winner
Posts: 370
Joined: 10 July 2007, 15:38
Location: Warszawa

Polish Rounds reaktywacja (?!)

Post by Foxy »

Image
User avatar
Wally
Team Poland
Posts: 1345
Joined: 11 May 2006, 16:04
Location: Wołomin

Polish Rounds reaktywacja (?!)

Post by Wally »

Ok teraz kolej na moje propozycje ;)

To sa moje trasy robione za czasów Nations, i pewnie zanim przerzucilem się na united swego czasu czyli sa bardzo stare :D Ale mysle, ze oddaja to co w rundach wazne ;) kiedyś potrafilem skleic traske dużo szybciej, a i tak nie dostawala po tylko plynnoscia.

Ubostwiany przez niektorych dziwakow pain ;)
http://nations.tm-exchange.com/main.asp ... 87525#auto

Tutaj małe wyzwanie, ale bardzo smieszne i niesamowita walka o wr :D Ach pamietne czasy :D Płynnosci zero ale o to chodzilo :)
http://nations.tm-exchange.com/main.asp ... 60155#auto

Kolejna trasa z historia, swego czasu dostala się do konkursu organizowanego przez wiadpa, polish summer league. Jak ja robilem, bylem kompletnym noobem w robieniu tras, ale jako pierwsza moja mapka otrzymala awarda :D I bylem mega szczesliwy ! :) (kurde 2006 rok tak jak i powyzsze ;d)
http://nations.tm-exchange.com/main.asp ... 62837#auto

Stosunkowo młoda trasa (czerwiec 2007 :D ), zrobiona specjalnie na rundy. Wg mnie pasuje idealnie, jak ja jeżdżę to się dziwie ze sam coś takiego zrobilem ;p
http://nations.tm-exchange.com/main.asp ... 08447#auto

Tutaj kolejna i ostatnia mapka serii <3 rounds :P również plynna, ale posiada dosc kontrowersyjny skok na poczatku :D a raczej takie podbicie, zrobilem to, by mozna było stosowac tricki i zyskiwac kilka setnych airbrake ;)
http://nations.tm-exchange.com/main.asp ... 05383#auto

I tutaj, wg mnie moja NAJLEPSZA trasa z tamtych czasów, nadajaca się idealnie na rundy, szybka, plynna, parę driftow, ciekawe skoki i trudny finisz :)
http://nations.tm-exchange.com/main.asp ... 30661#auto


Zachecam do ocen ;) może kilka uda się wybrac ciekawych propozycji.
Image

Siłą sportu jest siła zespołu, lecz pięknem sportu są indywidualności...
Post Reply

Return to “Trasy”