Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Fotografia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 20, 21, 22  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Voj4k
Admin


Dołączył: 25 Mar 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 1091

Skąd: Tychy

PostWysłany: 26 grudnia 2009, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  


Stare, robione Nokią N70

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] Coof
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 01 Lut 2007
Posty: 2557


PostWysłany: 26 grudnia 2009, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jak cena nie gra roli to polecam EOSa 5d. Koooocham Canona za ten model i dla niego bym zdradził Nikona :< A na poważnie to te aparaty przez Ciebie wspomnianie są niezłe. Szkła Ci już pokryją zakres ogniskowych dosyc dobrze. Jeszcze coś jasnego byś wziął i patataj Very Happy Z Canona już nic innego nie masz. Podobne modele to 400D (starszy od 450/500d - Dadi ma takiego Very Happy) No i wyżej są dwucyfrowe modele. Ale te droższe. Za samo body 50d zapłacisz więcej niż za 1000d z tymi dwoma szkłami i to sporo. No nie wiem, dużo gadam a mało wiem, bo sam pstrykam najkonem. Dadi pewnie bardziej pomoże. A jak coś to polecam strony
www.fotopolis.pl
www.optyczne.pl

dużo informacji, testy i porady Wink

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gobis
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 22 Sie 2006
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1472

Skąd: przyjdzie Mikołaj?

PostWysłany: 26 grudnia 2009, 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

5D czy 50D mieszczą się w granicach 1500 eu. więc jest ok.Jednak kusi mnie nadal ten drugi słoik... Patrzyłem na ceny jak się mają i o zgrozo tanie nie są Very Happy No ale nikt nie mówił że to tanie hobby.Korci mnie jednak ten 1000D i cenowo i obiektywem, bo kupując go zostanie mi w razie czego na jeszcze jeden słoik do niego.Mając 3 można coś więcej poszaleć niż z jednym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Coof
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 01 Lut 2007
Posty: 2557


PostWysłany: 27 grudnia 2009, 0:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Pamiętaj, że słoik słoikowi nierówny Wink Dobre obiektywy trochę kosztują. 1500 eu to jakoś ponad 6000 zł. Za tyle z nowego sprzętu bym wziął
- 500d body - 2500 zł
- tamron 17-50 f/2.8 bez stabilizacji - 1500 zł
- canon 70-200 f/4 bez stabilizacji - 2500 zł

Ewentualnie zamiast 500d wziac 450d i masz już canona 50mm f/1.8 do tego.

O albo
- 1000d body - 1500 zł
- canon 17-40 f/4 - 2500 zł
- canon 70-200 f/4 - 2500 zł
Tu już bardzo ostry komplet. Ciemno trochę ale na koncerty raczej nie chodzisz Very Happy A kita kosi to nieźle.

Polskie ceny chyba nie odbiegają mocno od hiszpańskich ;>

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
|GT| MISI
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: 27 grudnia 2009, 2:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Bierz 1000D ;D
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dadi*
Doświadczony driver


Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 100
Skąd: Ateny Grecja

PostWysłany: 27 grudnia 2009, 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Canon 50d i Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS US......to w Grecji mogę wyrwać za półtora tysiaka....starczyło by nawet jeszcze na EF 50mmf/1.8 II LENSE i jakiś niedrogi statyw...całkiem dobry zestawik jak na początek...jeżeli chodzi o puszkę.. http://www.adorama.gr/e-shop/Details.php?PrID=3121 ....poleciłbym szczególnie i choć ma swoje wady jak trochę uciążliwą dostępność do iso czy też do pomiaru światła,no ale to po pewnym czasie jest do opanowania(miałem go w rękach przez jakiś czas i powiem że aparat jest całkiem przyzwoity,wystarczająco szybki no i dość cichy)..
SZKŁO...najważniejsza sprawa..dlaczego wybrałem 28-135mm f/3.5-5.6? http://www.adorama.gr/e-shop/Details.php?PrID=619 jest to taki słoiczek powiedziałbym niedzielny....daje standardowe zakresy ogniskowych AF-ik nawet dobrze strzela w miare szybko no i stabilizacja jest ok...mam to szkło i nic złego nie mogę powiedzieć..zaczepiałem go do 5d i sykał ja szalony,no ale nie to szkło i nie ten aparat...temat szkiał jest dość delikatny i nie chce tu namawiać do nieprzemyślanego zakupu ale wydaje mi się że za te kasę masz już dobry zestawik w rękach..ostrzegam tylko przed jednym nie kieruj się ilością a jakością i warto dozbierać potem kasy nawet choćby i rok inwestując w szkło które posłuży lata i będziesz z pewnością do niego wracał,bo z doświadczenia wiem że po pół roku focenia zaczniesz szukać stało ogniskowych obiektywów....to moja propozycja
potem zastanawiałbym się nad czymś takim http://www.adorama.gr/e-shop/Details.php?PrID=626 jeśli chodzi o zmienno ogniskowe....elka i cena zajebista
http://www.pixel-peeper.com/ tu masz stronę która na pewno ci pomoże w doborze sprzętu...pełnowymiarowe przykładowe fotki
np: http://pl.pixel-peeper.com/adv/?lens=28&camera=1052&perpage=12&focal_min=none&focal_max=none&aperture_min=none&aperture_max=none&iso_min=none&iso_max=none&exp_min=none&exp_max=none&res=3

_________________
χιερο πεδια

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
[POL] Coof
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 01 Lut 2007
Posty: 2557


PostWysłany: 27 grudnia 2009, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

28mm na niepełnoklatkowym aparacie to strasznie długo :/ Do wnętrz (fotografii albumowo-rodzinnej) może być za wąsko. Swoją drogą nie wiem czy jest sens dopłacania do 50d względem 40d. Co takiego ma piecdziesiatka? Wyświetlacz o wyższej rozdzielczosci i 5 mpx więcej, a uważam, że 10mpx w 40d to już dużo. Podgląd zdjęc w 40d też daje rade. Zasadniczo tylko na koncertach w czerwonym świetle ten lcd nie wyrabia chyba. No nie wiem. Dla mnie 28mm byłoby z pewnością zbyt wąskim obiektywem. Koleżanka używa eosa 40d i obiektywu canon 17-85 f/4-5.6. Przyjemny tandem a za zaoszczędzone pieniądze można dokupic coś jasnego. Nawet może na canona 50mm f/1.4 starczy. choć do amatorskiego użytku wystarczy f/1.8.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dadi*
Doświadczony driver


Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 100
Skąd: Ateny Grecja

PostWysłany: 28 grudnia 2009, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

nie no dobra..jasna sprawa....ale nie wciskajmy tu całej gamy ogniskowych na raz w tanim wykonaniu....lepiej chyba lekko uniwersalny który daje rade niż od razu cały arsenał zoomów.
Leon najpierw musi sobie zadać podstawowe pytanie,czy będzie chciał i czy go wkręci te hobby.Zdecydował się na canona to lepiej niech kupi szkło ze stabilizacją.Uważam że jedno szkło na razie wystarczy,by mógł się o tym przekonać. Chyba lepiej będzie by się zainteresował manuałem puszki aniżeli co chwila wymianą obiektywów,wiadomo że decydując się na lusterko nie będziemy siedzieć na automacie.Potem oczywiście wiadomo jednym z kolejnych szkieł w miarę zainteresowania(marzenie każdego amatora)to szeroki kąt przy niskich różnicach ogniskowych jak np:EF-S 10-22mmf/3.5-4.5 USM czy AF 11-18mm f/4.5-5.6 LD IF ASPH(tamron) niezbyt jasne ale w hiszpani słońca jest pod dostatkiem więc problemu nie będzie ..zresztą wiadomo że do krajobrazu lepiej trochę szkiełko przymknąć...czy nawet tokina AT-X 12-24/4.0 PRO DX....
.....jeśli zaś miałbym odrzucić 28-135 to zaczepiłbym elunie Canon 24-105mm f/4 do 50D( czy 450D.... by zmieścić się w zaplanowanych kosztach)..ryzykowne trochę ale tego szkła nasz Leon już nigdy nie sprzeda i satysfakcja gwarantowana,no i wiadomo motywacja do kolejnej klasy L..(krótko mówiąc ciąg dalszy pasji).no i tu znowu, czy 40d czy 50d to raptem 150yuro róznicy więc nie wiem czy warto aż tak dyskutować...parametry i róznice łatwo można znaleźć w sieci i samemu zadecydować....ja miałem w rękach pięćdziesiątkę i byłem mile zaskoczony więc ją proponuje.Jeśli chodzi o 450d to ów posiadam i jestem zadowolony...niesamowicie szybki dostęp do funkcji uważam to za wielki plus choć przy regulacji punktowej ostrości trzeba lekko wyginać kciuk ale i tak daje mu wysoką notę w tej klasie..wady to trochę za głośne lusterko(do zniesienia oczywiście) i gabaryty,mógłby być wielkości 50Dtak to nie mam zastrzeżeń jak narazie na liczniku 70tys.zdjęć...raz czyściłem matryce domowym zestawem.

Jeszcze raz powtarzam...dobre szkło...bo wszystkie modele aparatów o których wspominamy zadowolą Leona z pewnością..nie wiem tylko jak z oprogramowaniem do 1000D,reszta canonów ma dobre programy i łatwo można zaktualizować system(nie zdziwiłbym się gdyby kolejna aktualizacja do 450d to opcja z nagrywaniem filmów...jak w ogóle taka mozliwość istnieje oczywiście)

..a oto moja ostatnia zdobycz...dwie w sumie Very Happy










nie mam zielonego pojęcia jak je zaczepie i co z tego będzie ale dorwałem te szkła na bazarze ze starociami(skusił mnie stan szkieł prawie idealny) więc....niech się dzieje co chce....YS-auto oznacza w optical sun coś jakby wymienne mocowanie,myśle ze znajde odpowiednik do canona

_________________
χιερο πεδια

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Dzik
Jeździ konno


Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 59
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: 02 stycznia 2010, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

fajny temat więc odświeżam

Aparat z telefony 1.3mpx

(Dodano 02 stycznia 2010, 22:44)
kurde zepsułem sprawe... za duży rozmiar dałem :f

_________________
Amd Athlon II x3 435 2.9ghz
2gb ddr3
Gainward GeForce gts250 gddr3

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Manek
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 261
Skąd: Konin/Paprotnia

PostWysłany: 02 stycznia 2010, 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

no i pozamiatane...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Coof
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 01 Lut 2007
Posty: 2557


PostWysłany: 02 stycznia 2010, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Dziś zgłosiłem się w 2 miejsca z pytaniem czy nie chcieliby mnie jako swojego fotografa. Nic nie mówię jeszcze, trzymajcie kciuki! Też coś podrzucę ze staroci, a co mi szkodzi :p















o i taki koncert z drugiej strony


_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
«RH» Lox
Moderator


Dołączył: 21 Sty 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 2600

Skąd: Skąd: Skąd: Skąd:

PostWysłany: 04 lutego 2010, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

odkopując zapodam coś całkiem "innego". redscale, czyli film naświetlany z drugiej strony, przez co zdjęcia są całe na pomarańczowo-czerwono. dodatkowo trochę światła się wpuściło i wyszły całkiem stylowe zaświetlenia Mr. Green






Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
TRZ3CI
Pirat drogowy


Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 824
Skąd: WUWUA

PostWysłany: 04 lutego 2010, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Sylwester 2009/2010



_________________

upload

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
envy
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 04 Maj 2007
Ostrzeżeń: 4
Posty: 2646

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 04 lutego 2010, 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

jaki czas naswietlania?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
TRZ3CI
Pirat drogowy


Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 824
Skąd: WUWUA

PostWysłany: 04 lutego 2010, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

10sek


Stare eksperymenty z czasem i ze światłem


_________________

upload

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Coof
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 01 Lut 2007
Posty: 2557


PostWysłany: 11 lutego 2010, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Studniufka! Jak ktoś mnie chce do siebie za rok to się ogłaszam, że jestem chętny do robienia pojedynczej klasy i jestem całkiem tani :d



Niektórzy byli "zmęczeni". Swoją drogą to był też fotograf a nie maturzysta Smile Nie ma to jak fachowe podejście Very HappyD


Te mi się podobają




Szerszą galerię sobie przygotuję jakoś niedługo.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Manek
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 261
Skąd: Konin/Paprotnia

PostWysłany: 12 lutego 2010, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

http://wiadomosci.onet.pl/141599,21,0,pokaz.html
inspirujcie sięWink

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
«RH» Lox
Moderator


Dołączył: 21 Sty 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 2600

Skąd: Skąd: Skąd: Skąd:

PostWysłany: 12 lutego 2010, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

badziewie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
«RH» Egzegezy
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 06 Lip 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 333



PostWysłany: 12 lutego 2010, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

mhm.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Manek
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 261
Skąd: Konin/Paprotnia

PostWysłany: 12 lutego 2010, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

możliwe nie, nie znam sięWink Ale myślałem że jak wygrały jakiś tam konkurs to może warte polecenia.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 20, 21, 22  Następny
Strona 7 z 22

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?