Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
40:1
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
~FM~ RaDuS
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 24 Sie 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 2
Posty: 1364

Skąd: Bakanowice

PostWysłany: 13 listopada 2008, 23:24    Temat postu: 40:1 Odpowiedz z cytatem  

patrze sobie na TVP2 a tu nasza slynna nuta, chyba ja rozslawilismy;> ;d
_________________

Wink ~FM~ just ~FM~ hate it or love it^^

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 13 listopada 2008, 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Radus, to nic, na tvn 11 listopada było o Sabatonie puszczali właśnie 40:1, wywiady, etc. Niestety, na yt jest tylko wersja znormalnego tvn, nie 24, na którym to o Sabatonie rozprawiali 15 minut :>
http://www.youtube.com/watch?v=v2QTMPk9V-I

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
KD Master
Pirat drogowy


Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 688
Skąd: W-wa (L)

PostWysłany: 13 listopada 2008, 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jeszcze było wcześniej o nich jak grali koncert w Polsce i właśnie odwiedzili wtedy Wiznę http://www.youtube.com/watch?v=nWo7XcosfMc
_________________
Już użytkowników zobaczyło ten podpis.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Szampon
Doświadczony driver


Dołączył: 24 Mar 2008
Ostrzeżeń: 3
Posty: 227



PostWysłany: 14 listopada 2008, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

jak już dajecie linki to ja tez ;]
http://pl.youtube.com/watch?v=Y7OTTdEWeZs&eurl=

fajny live

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 14 listopada 2008, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Szampon, linka to ja mogę Ci nawet ze strony wehrmachtu zapodać. Ale chodziło tylko o to, że zanim 40:1 było takie sławne, to my się tym zajęliśmy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
P4G Kinguś
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 12 Gru 2007
Ostrzeżeń: 6
Posty: 2032



PostWysłany: 14 listopada 2008, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ci to mają zapłon,naprawdę... (chodzi mi o tv ) Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Szampon
Doświadczony driver


Dołączył: 24 Mar 2008
Ostrzeżeń: 3
Posty: 227



PostWysłany: 14 listopada 2008, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

iam ja chciałem się tylko podzielic, nie bij ;p może ktos tego nie widział. Ja akurat poznałem sabatona jakieś 2-3 dni przed tym jak zobaczyłem topic chyba Jakuba o hymnie polskiej reprezentacji ;]
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Maybe.
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Maj 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 582

Skąd: Rumia

PostWysłany: 14 listopada 2008, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Było na joemonster:

http://www.joemonster.org/filmy/9234/Polscy_Spartanie_

Cytat:
Dodane: 5 miesięcy i 8 dni temu


Jeżeli już mówimy gdzie było to najpierw Smile

Cytat:
Sabaton rozpisał konkurs na temat tej piosenki, i dostali info o tej bitwie od Polaka...


Cytat:
Różnica między Spartanami a Polakami jest taka że poświęcenie Spartan nie poszło na marne i Grecy ostatecznie pokonali Persje. Polacy walczyli dzielnie ale co to dało - Polska i tak została pokonana. W historii naszej jest wojen w których mimo zwycięskich bitew - przegraliśmy. Walczymy mężnie ale głupio.


Cytat:
Ta historia z polską kawalerią rzucającą się na czołgi to jest mit, który wziął się z takiego incydenty(to jest póki co jedyny znany przypadek ataku kawalerii na czołgi):
Pewnego dnia (początkowa faza wojny to była) działania wojenne przeniosły się na tereny gęsto zalesione (chyba bory tucholskie, ale nie chce skłamać). Drogą przez las poruszał się z jednej strony polski oddział ułanów w sile kompanii aby zluzować inny walczący oddział, a z drugiej strony niemiecka kolumna pancerna, która miała wesprzeć walczącą na froncie piechotę, która napotkała na silny opór. Tu trzeba powiedzieć że obie formacje nie znały sowjego prawdziwego położenia(natarcie niemieckie na tym odcinku posuwało się wolniej niż zakładano, dlatego niemcy myśleli że maszerują już przez zdobyte tereny; polascy ułani natomiast niewiedzieli że oddział który mieli zluzować, wycofał się przez co powstała luka we froncie). No i traf chciał że formacje polska niemiecka maszerowały tą samą drogą. Ponieważ i ci i ci sądzili że front jest jeszcze daleko przed nimi, widząc nadchodzące wojska przeciwnika pomyśleli że to jeńcy, więc maszerowali dalej. Dopiero gdy podeszli blisko, zorientowali się w sytuacji - chwycili za broń. Polska kawaleria zasarżowała i rozniosła wrogów "na szablach" (a w zasadzie na lancach). tutaj przewagę mieli polacy, gdyż kawalerzyści podczas marszu trzymali w rękach lancę praktycznie gotową do użycia, natomiast niemcy którzy nosili karabin na plecach, nie mieli dość czasu aby zdjąć karabin, odbezpieczyć wycelować i wystrzelić (o założeniu bagnetu nie wspominając). Czołgi natomiast szybko zniszczono za pomocą granatów ręcznych i doskonałych karabinów ppanc rodzimej produkcji "Ur". I w taki oto sposób powstała legenda ułanów rzucających się na czołgi z szablami. Very Happy
Takich mitów dotyczących kampanii wrześniowej jest od groma i ciut ciut. Chociażby ten o zniszczeniu przez niemców wszystkich polskich samolotów na lotniskach dzięki czemu niemcy mieli bezkarnie latać. W rzeczywistości na lotniskach zniszczono makiety i maszyny stare, wartościowe PZL.P7, "Łosie" i "Karasie" zostały przeniesione na lotniska w głąb Polski. Dodam tylko że polskie lotnictwo przez miesiąc walki zestrzeliło więcej samolotów niż RAF przez 3 pierwsze miesiące bitwy o Anglię. Albo inny mit, o miażdzącej przewadze niemieckich wojsk pancernych. W rzeczywistości Polskie TKS i 4TP górowały nad niemieckimi PzKpfW I i PzkpfW II. na dodatek polskie rusznice i karabiny ppanc powodowały że już drużyna piechoty mogła skutecznie zwalczać czołgi. Niemcom ustępowaliśmy pod jednym względem (niestety tym najważniejszym) - taktyce i organizacji.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
«RH» PITMaN
Pirat drogowy


Dołączył: 18 Paź 2006
Pochwał: 1
Posty: 813

Skąd: Gdąńśk

PostWysłany: 14 listopada 2008, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

czy mi się dobrze wydawało czy ten koncert był we wtorek w gdańsku?



....pffff i tak nie moje brzmienia....

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lewy
V.I.P.


Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 615
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 15 listopada 2008, 0:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

dobrze Ci się wydawało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
P4G Wally
Team Poland


Dołączył: 11 Maj 2006
Pochwał: 1
Posty: 1346

Skąd: Wołomin

PostWysłany: 15 listopada 2008, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

niedawno grali z 10 km ode mnie - w radzyminie na jakiejs rocznicy bitwy Smile
w wywiadzie podkreslali ze sa pod wrazeniem jak 700cos osob stawilo opor 40 tysiacom Smile

_________________


Siłą sportu jest siła zespołu, lecz pięknem sportu są indywidualności...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?